EP za kadetkinje: Remi Francuske i Španije posle preokreta! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP za kadetkinje: Remi Francuske i Španije posle preokreta!

EP za kadetkinje: Remi Francuske i Španije posle preokreta!

Rukometne reprezentacije Francuske i Španije , u izuzetno uzbudljivom susretu četvrtfinalne Grupe 2 , igrale su nerešeno 27:27 (14:18) . Kod Francuskinja Bruno je upisala 10 pogodaka , a kod Španije Gonzalez je 7 puta bila precizna .

Pre samog početka utakimce , veliki peh je zadesio reprezentaciju Francuske . Na zagrevanju , prilikom jednog duela sa saigračicom , povredu desnog kolena je zadobila je bek Letitia Benumer , koja je meč morala da isprati sa tribina i za nju je , verovatno , EP završeno .

Španija je bila u totalnoj dominaciji u prvom poluvremenu .Stalne promene odbrambene formacije i nepredvidiv napad omogućile su im da budu u stalnoj rezultatskoj prednosti . S druge strane , Francuska je imala dosta problema u odbrani , čuvar mreže Šatele nije bila raspoložena za igru , tako da ni sama odbrana nije bila na nivou . Ni u napadu Francuska nije imala previše kreativnosti . Neprestana dodavanja do pozicije pivota su ubrzo pročitana , tako da su polukontrama Španjolke brzo završavale posao u napadu . Nakon prvih 30 minuta , Španija je vodila 14:18 .

Međutim , u drugom delu susreta , Francuska pokazuje svoje prepoznatljivo lice . Odbranom 6-0 su uspešno zaustavljale brzu ekipu Španije , a preostale neizgrađene šuteve lako je skidala drugi golman N’Daje . Zahvaljujući tome , za početnih devet minuta , Francuska pravi seriju od 4:1 i nakon dužeg vremena stiže na gol minusa (19:20 , 42 minut) . Španija ponovo pronalazi svoju napadačku igru i uspeva opet da se odlepi na četiri razlike . Ali uporne francuske devojke su sasvim neprimetno uspele 5 minuta pred kraj meča da opet stignu na gol zaostatka 25:26 . Iako su za dva minuta Francuskinje načinile četiri tehničke greške , uspele su da izjednače rezultat . Dekoncentrisane Španjolke prave grešku u napadu i dopuštaju Francuskoj da tek drugi put povede na utakmici (1:0 u 1 minutu , 27:26 u 58 minutu ) . Svojim solo prodorom Ortega uspeva da zaterese mrežu Francuske i donese izjednačenje . Francuskinje su imale zadnji napad i priliku za pobedu , ali u tom pokušaju nisu uspele . Konačan rezultat 27:27 .

Upadljivo je bilo i negodovanje francuskog i španskog stučnog štaba na suđenje para Kavešnikov-Plptnikov . Francuzi su negodovali u prvom poluvremenu , dok su se Španci bunili u drugom poluvremenu .

FRANCUSKA-ŠPANIJA 27:27 (14:18)

Hala Čair , Niš

FRANCUSKA : Šatele 6 odbrana , N’Daje 9 odbrana + sedmerac , Blanšard 1 , Uet 2 , Abdelahi 4 , Kuzan 1 , Dedije , Bruno 10 , Lasurs 5 , Rasino , Ajmar , Rojer , Zadi 3 .

Sedmerci : nijedan   Isključenja : 4 minuta

ŠPANIJA : Dorado , Garsija  11 odbrana , Gonzalez 7 , Rodrigez P. , Perez , Fraga 1 , Avila , Herera 2 , Grau 3 , Ibara , Ortega 6 , Toro , Rodrigez A .5 , Martin 3 .

Sedmerci : 7/6  Isključenja : 2 minuta

PJER MANGIN , selektor Francuske

„Ovo nije bio dobar meč za nas . Obe ekipe su bile umorne , a najumornije su očito bile sudije . Moj tim se borio do kraja i uspeli smo da uzmemo poen i to je za nas važno . Znali smo da je Španija kvalitetna ekipa“.

N’NALISA N’DAJE , golman Francuske

„Trudile smo se da pobedimo , ali nisam ni razočarana ni srećna zbog remija , pošto smo mogle i da izgubimo . A na ovoj utakmici nismo ni dobro igrale“.

BAZ FELIZ , selektor Španije

„Smatram da samo kraj utakmice loše odigrali . Nerešen rezultat bi bio dobar u normalnim okolnostima , ali ne i u ovoj našoj situaciji , pošto nam je bila potrebna pobeda , a i ceo meč smo vodili . Francuska je odličan sastav“.