Juniorsko EP (ž): Srbija igra za bronzu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Juniorsko EP (ž): Srbija igra za bronzu!

Juniorsko EP (ž): Srbija igra za bronzu!

19Ženska juniorska reprezentacija Srbije igraće za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu nakon poraza od Holandije 33:42 (17:18). Meč za treće mesto odigraće se u nedelju od 15 časova u Roterdamu, a protivnik Srbiji biće ekipa Austrije.

Verovatno najbolju partiju na šampionatu naše devojke prikazale su u prvom poluvremenu. Jovana Risović na golu je branila fantastično, odbrana je bila na visokom nivou, a napad raznovrstan i ubojit. Srpkinje su pružile odličan otpor favorizovanoj domaćoj ekipi.
Rezultatska klackalica viđena je sve do 12-og minuta, kada Srbija dolazi do prednosti od tri gola (7:10) preko Ribičić, Georgijev i Nevene Popović. Isključenje od dva minuta koje je dobila Srbija, Holandija je iskoristila za povratak i izjednačenje, 10:10. U nekim situacijama u odbrani sudije su progledale Holanđankama, ali to nije previše poremetilo naš napad, jer je nepogrešiva u tom periodu bila Sandra Filipović. Ipak, naše igračice dobijaju dva puta po 2 minuta isključenja, što daje prostor Holandiji da na odmor ode sa jednim pogotkom prednosti.

U drugom poluvremenu igralo se gol za gol, naše devojke su uspele da stignu do novog izjednačenja od 20:20. Onda su krenule kontre „narandžastih“ i rezultat je ubrzo prikazivao velikih plus pet, 21:26. Iako nije sve funkcionisalo kako valja u odbrani, Srbija nije odustajala već je uspela da smanji prednost na 27:31. Činilo se da će uslediti još jedan nalet naših igračica i da će susret dobiti zanimljiv završetak. Ali to se nije dogodilo, greške u napadu i odbrana koja nije uspela da zaustavi Abbingh, Polman i Malestein, dovele su do toga da razlika bude veća. Pred kraj susreta šansu da zaigraju u polufinalu dobile su sve rukometašice.

Iako skoro niko nije očekivao da će Srbija daleko dogurati na ovom Evropskom prvenstvu, to se dogodilo. Srpkinje će se naći u borbi za medalju i to bronzanu. Iako ovaj poraz deluje ubedljivo, šampionat još nije gotov, Srbiju očekuje još jedan važan duel u nedelju protiv Austrije i verujemo da će one ostaviti srce na terenu kao što su to činile i do sada.