SP kadeta: Ruska lekcija "orlićima" - Slovenci upisali prvenac - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Ruska lekcija „orlićima“ – Slovenci upisali prvenac

SP kadeta: Ruska lekcija „orlićima“ – Slovenci upisali prvenac

Muška kadetska reprezentacija Srbije upisala je prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Gruziji. Od sastava koji vodi trener Nenad Maksić bila je bolja reprezentacija Rusije 24:29 (14:13). Rusima, koji su turnir otvorili ubedljivim porazom od Španije 32:20, pripalo je drugo poluvreme u svim segmentima igre kada su i slomili otpor „orlića“.

Mladi Srbi dobro su otvorili meč predvođeni raspucanim Milanom Jovanovićem i Nikolom Ivanovićem, koji su do poluvremena postigli ukupno 10 golova. Vodili su „orlići“ 4:1, rekordnih 6:2, pa 12:9, ali je rival uspeo da uđe u egal do poluvremena.

U nastavku viđena je dominacija ruskog sastava. Rusi su napravili seriju 3:0 za prvo vođstvo 16:14 nakon uvodnih 1:0. Do kraja, nije bilo raspoloženog igrača u srpskom sastavu koji bi zaustavio rezultatski pad, a kada je Rusija, deset minuta pre kraja, povela 25:20, bilo je jasno da je poraz neminovan.

Najefikasniji u srpskom sastavu bili su Jovanović i Ivanović sa po sedam golova, dok je Jandrić sakupio osam odbrana.

Španija – Tunis 27:24
Slovenija – Meksiko 32:19