U20 EHF EURO 2018: "Orlići" preko Norvežana do TOP 8 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan U20 EHF EURO 2018: „Orlići“ preko Norvežana do TOP 8

U20 EHF EURO 2018: „Orlići“ preko Norvežana do TOP 8

PIŠE: Stefan Branežac

Muška juniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Evoprskom prvenstvu u Sloveniji, savladavši selekciju Norveške rezultatom 30:27 (18:12). Na taj način, izabranici selektora Nenada Maksića obezbedili su plasman u drugi krug takmičenja. U meču poslednjeg kola grupe B, Srbija će se u nedelju od 19 časova sastati sa Slovenijom.

NORVEŠKA – SRBIJA 27:30 ( 12:18 )

Dvorana Golovec

Gledalaca – 200

Sudije: Panajides – Andreu ( Kipar )

NORVEŠKA: Boilesen 6, Egeli 2, Enoksen 3, Hogseng 1, Heldal 9, Hofstad, Imsgard, Linderud, Mitrović, Miklebust, Najrlend, Paulsen Hog 8 odbrana, Reningen 3, Sandven 3, Simonsen, Vejdeman

SRBIJA: Došen, Ivanović 4, Jandrić 18 odbrana, Knežević, Maksić 6, Mijatović 2, Mikić, Milenković 1, Milosavljević 4, Milošević, Pavlović, Pisarić 8, Radivojević, Slavuljica 5, Todorović, Trnavac

SEMAFOR: 1:3 (5.) 3:9 (12.) 7:16 (20.) 10:16 (24.) 12:18 (30.) 12:21 (34.) 17:23 (40.) 24:28 (53.) 27:30 (60.)

Nakon početnog opipavanja snaga, Srbija je iskoristila tehničke greške Norvežana u fazi napada i preko Đorđa Pisarića stekla dva gola prednosti u uvodnim minutima meča. Usledio je period mirnije igre uz nekoliko promašaja na obe strane, da bi izabranici Nenada Maksića zaigrali znatno raznovrsnije u napadu što je rezultiralo serijom od 6:0 u korist Srbije, na semaforu je u 12. minutu stajalo 3:10. Norvežani su u tim trenucima došli do svoje igre, ali ih je Todor Jandrić na golu Srbije sprečio da ozbiljnije smanje razliku. Usledile su dve kontre srpskog tima koje golovima završavaju Slavuljica i Mijatović za velikih +9 u 20. minutu utakmice. Čvrsto je igrala Srbija u odbrani, osokoljena velikim vođstvom, a prednjačili su kapiten Pavlović i Milosavljević.

U poslednjih deset minuta prvog poluvremena, posle tajm-auta selektora Skandinavaca, Norveška je zaigrala znatno angažovanije u odbrani, ubrzala igru u napadu, pa su serijom od 3:0 uspeli da smanje zaostatak za Srbijom na 10:16. Do kraja prvog dela igre, imali su formalni domaćini, još dve prilike iz kontre da uhvate priključak sa ,,Orlićima“, ali ih je Todor Jandrić sprečio u tome. Usledila je igra gol za gol, pa se na predah otišlo rezultatom 12:18 u korist selekcije koju predvodi Nenad Maksić.

Nastavio je Jandrić tamo gde je stao u prvom poluvremenu, pa se reprezentacija Srbije u uvodnim minutima nastavka ubrzo ponovo odlepila na +9. Rizikovao je selektor Norveške sa igrom bez golmana, što mu se isplatilo. Počeli su Norvežani da tope prednost ,,Orlića“, dodatno im je pomoglo i isključenje Mijatovića, pa su vrlo brzo na krilima Heldala spustili razliku na prihvatljivih pet golova zaostatka. Igrao se 45. minut a na semaforu je stajalo 20:25 u korist srpskog tima. Savo Slavuljica je sa dva gola uneo mir u svoju ekipu, ali su izabranici Joara Gjerdea brzo odgovorili iz dve kontre.

U poslednjih sedam minuta utakmice ušlo se sa prednošću ,,Orlića“ od 24:28, a pet minuta pre kraja meča teren je zbog povrede bio primoran da napusti bek Marko Milosavljević. Igralo se gol za gol, pa su izabranici Nenada Maksića bez problema priveli meč kraju. Za igrača utakmice proglašen je Đorđe Pisarić.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Đorđe Pisarić sa osam golova, Aleksa Maksić je bio precizan šest puta, dok je Savo Slavuljica postigao gol manje. U selekciji Norveške Heldal se istakao sa devet postignutih golova, a pratio ga je Boilesen sa šest.