U20 EURO 2018: Hrvati startovali pobedom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan U20 EURO 2018: Hrvati startovali pobedom

U20 EURO 2018: Hrvati startovali pobedom

I dok je na Starom kontinentu pauza što se tiće seniora, i čeka se početak nove sezone, u Sloveniji je u četvrtak, 19.jula počelo Evropsko prvenstvo za muškarce do 20 godina. Reprezentacija Hrvatske pobedom nad selekcijom Rusije krenula je u pohod ka drugoj rundi takmičenja 26:22 (14:10).

Iako su Rusi bolje počeli, u par navrata na samo startu meča imali prednost od gola  i dva, Hrvati su brzo konsolidovali redove i uspeli da dodju do izjednacenja. Rezultatska klackalica kulminirala je krajem prvog poluvremena, kada Hrvati uspevaju da stvari uzmu u svoje ruke, i stignu do četiri gola prednosti (14:10). Identična situacija vidjena je i u drugih 30 minuta. Igralo se gol za gol, Rusi su uspevali da pariraju protivniku,ali ne i da meč prelome u svoju korist, što su njihovi protivnici znalački iskoristili, i prednost sa poluvremena sačuvali  do kraja duela.

Hrvati tako predvodjeni Martinovićem i Vistoropom (po šest golova) dočekuju naredni duel u C grupi, protiv selekcije Poljske.