Zagreb nemoćan u Blaugrani, Barsa na + 10 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zagreb nemoćan u Blaugrani, Barsa na + 10

Zagreb nemoćan u Blaugrani, Barsa na + 10

PIŠE: Uroš Samardžić

Rukometaši Prvog Plinarskog Društva iz Zagreba nisu uspeli da naprave čudo u šestom kolu 25. Izdanja EHF Lige šampiona, pa su tako zabeležili i četvrti poraz u najelitnijem evropskom takmičenju. Barselona je od starta meča imala terensku inicijativu i vrlo lako izvojevala svoju četvrtu pobedu 32:22 (17:8).

Gosti iz hrvatske nisu bili dovoljno agresivni u fazi odbrane, s toga je prednost od devet golova na poluvremenu sasvim logičan splet okolnosti. U prilog tome, a i krajnjem rezultatu, ide i činjenica da je Barselona na ovom meču imala čak 11 različitih strelaca, pa tako Ćavi Pskval može da bude izuzetno zadovoljan efikasnošću svog tima, pred narednu obavezu koja ih čeka u Ligi šampiona, a to je duel na svom parketu protiv šampiona Nemačke, ekipe rajn Neker Levena.

Barcelona Lassa:  Perez de Vargas, Ristovski, Syprazk 6, Rivera Folch 5, Mem 4, Lenne 4, N’guessan 3, Sorhaindo 3, Jallouz 2, Dolenec 2, Palmarson 1, Hernandey Borges 1, Gomey Abello 1, Entrerrios, Morros de Argila, Arino Bengoechea

PPD Zagreb: Skok, Kostelic, Mandalinić 5, Horvat 5, Vori 4, Marković 2, Valčić 2, Kontrec 2, Vuglač 1, Lucin 1, Bičanić, Božić Pavletić, Šušnja, Marković, Mraković, Hrstić

Sa druge strane, izabanici Kasima Kamenice nisu odigrali na zavidnom nivou ni u napadu, pošto ih je domaćin nakon prvih 30 minuta igre sveo na samo osam golova. Drugo poluvreme Plinari bili nešto rasterećeniji, pa su se na kraju zaustavili na koti od 22 postignuta gola, a u svom timu prednjačio je Stipe Mandalinić sa pet, odnosno večeras nepogrešivi Zlatko Horvat koji je četiri puta pogađao mrežu španskog predstavnika. Rukometaši PPD Zagreb naredni duel u EHF Ligi šampiona odigraće 11. Oktobra, kada će u velikom balkanskom derbiju ugostiti šampiona Evrope, tim Vardara.