ZAGREB PONOVO LIDER: Mandalinić presudio i Vardaru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ZAGREB PONOVO LIDER: Mandalinić presudio i Vardaru!

ZAGREB PONOVO LIDER: Mandalinić presudio i Vardaru!

U derbiju kola SEHA GAZPROM SS lige u „Areni Zagreb“, domaći rukometaši su u završnici slomili otpor skopskog Vardara 30:29 (15:15) sa dva gola Stipeta Mandalinića u samoj završnici, koji je kao i pre par dana u Novom Sadu preuzeo odgovornost kada je to bilo najpotrebnije i doneo bodove svom timu. U meču koji se odigrao u pozorišnoj atmosferi polupraznog sportskog hrama hrvatske prestonice, gosti iz Skoplja su imali inicijativu u prvom poluvremenu, kada su nadigravali slabu odbranu domaćina, a prednost gradili na inspiraciji maestralnog Dibirova (11) i odbranama „zicera“ Strahinje Milića. Razlika, međutim, nije išla više od dva gola u korist gostiju, a istu su prokockali na kraju poluvremena, pa se na odmor otišlo u egalu – 15:15.

Drugo poluvreme donelo je i angažovaniju odbranu Zagreba sa razbranjenim Filipom Ivićem među stativama. „Tornjevi blizanci“ Mandalinić i Stepančić su rešetali mrežu Makedonaca, svako sa svoje pozicije, a pandana u timu Vardara nije bilo. Umesto toga, Dibirov je u poprilično haotičnom napadu često izigrivao i srednjeg, i levog beka. Nije bilo pravog šuta spolja, Lazarova je par puta pročitao Ivić, a drugi pravi tobdžija Dušebajev, povredio se u prvom poluvremenu, pa je tako trener-predsednik Sergej Samsonenko na teren postavio Brumena na desnog beka, iako je u prvih mah mladi srpski reprezentativac Stefan Terzić dobio šansu i postigao svoj prvenac…

No, daleko je bilo od gotovog, Vardar je u 55. minutu preko Luke Rakovića izjednačio na 27:27. Tada je Ivić spustio roletnu, dok je sa druge strane Mandalinić nišanio dobro za veliko slavlje svog tima pred reprezentativnu pauzu…

1.CO Zagreb7601237 : 18518
2.Tatran Prešov8602275 : 23718
3.Vardar8512246 : 21116
4.Metalurg6321156 : 15011
5.Nexe7313200 : 19510