Zagreb treći na SEHA F4! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zagreb treći na SEHA F4!

Zagreb treći na SEHA F4!

Lako i ubedljivo, rukometaši Zagreb Kroacija Osiguranja slavili su u duelu za treće mesto protiv Tatran Prešova rezultatom 36:28 (18:12). Meč je rešen u preiodu od 15-og do 26-og minuta.

Sa mnogo više želje hrvatski šampion je ušao u borbu za treće mesto, što je i razumljivo, s obzirom na dosta „lakši poraz“ u polufinalu u odnosu na rivala koji se od finala oprostio tek posle izvođenja sedmeraca.

U prvoj četvrtini meča viđena je rezultatska klackalica, timovi su se često smenjivali u  vođstvu sve dok Horvat i Obranović mini – serijom nisu odveli Zagrebčane na 11:8, što je nateralo Hatalčika na prvi tajm – aut u 16-om minutu. Ipak, ni odmor nije pomogao slovačkom prvaku čija se igra  potpuno raspala. Brozović, Tonči Vačić i Šušnjar prave novu seriju za 17:11 u 26-om minutu. Razlika u motivaciji dva sastava reflektovala se kroz zalaganje u defanzivi, koje u redovima Tatran Prešova gotovo da nije ni postojalo. Ekipa Borisa Dvoršeka je raznovrsno napadala, opasnost je podjednako vrebala sa svih pozicija, dok je sa druge strane čvrstu 6-0 zonu najuspešnije napadao Rabek, ali se i on kasnije utopio u sivilo.

Nije uspeo Peter Hatalčik da motiviše svoje momke na velikom odmoru. Uspeli su Slovaci da dva puta smanje na minus četiri, 19:15, 24:20, ali bi Zagreb predvođen nadahnutim Obranovićem u oba navrata uzvratio silovitom serijom, ne dozvolivši protivniku ni da pomisli na preokret. Obranović i Stepančić su rešetali, inače dosta raspoloženog Krupu, pa je u 47-om minutu na semaforu pisalo 29:20. Razlika je uskoro postala dvocifrena, pa je Dvoršek pružio šansu svim igračima. Osim golmana, u strelce se nisu upisali jedino Šebetić i Šandrk. Obranović je brojao do 11, Brozović i Stepančić do četiri. Stevanović je 15 puta intervenisao.Na drugoj strani, Kristopans je pogodio šest puta, ali uz lošu realizaciju i ispodprosečnu partiju.

Tako je prošlogodišnji šampion završio ovu sezonu na trećem mestu. Dok je tim koji je zauzeo lidersku poziciju u regularnom delu završio final – four kao najveće razočarenje.

Dvorana: SPENS Gledalaca: 2 000. Sudije: Načevski, Nikolov, MKD. Sedmerci: Tatran 2/3, Zagreb 1/2.

Isključenja: Tatran 6 min. Zagreb 10 min.

ZAGREB: Brozović 4, Stepančić 4, Matulić1, Šprem 3, Stevanović 15 odbrana, Čorić 1, Ivić 2 odbrane, Horvat 2, Šušnja 1, Šandrk, J. Valčić 2, T. Valčić 2, Obranović 11, Vuglač 3, Kovačević 2

TATRAN: Krupa 11 odbrana, Rabek 6, Hrstka, Krok 1, Kristopans 6, Sadovi 1, Verkić 4 odbrane, Radčenko 1, Tumidalski, Urban 2, Čip 2, Guzi 2, Pejović 2, Kržištofik, Antl 4, Petro 1.