Zaječar finalista Kupa posle sedmeraca - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zaječar finalista Kupa posle sedmeraca

Zaječar finalista Kupa posle sedmeraca

Rukometaši Zaječara, prvi su finalisti Kupa Srbije za rukometaše, pošto su u Pančevu savladali novosadsku Vojvodinu 36:35 (33:33 – 14:17) posle boljeg izvođenja sedmeraca. Početak i kraj meča pripao je četvtoplasiranoj ekipi ovogodišnje Super lige, koja je napravila veliko iznenađenje eliminisavši aktuelnog šampiona. Zaječarci su predvođeni sjajnim Žarkom Petkovićem, strelcem 12 golova, dobro ušli u meč, poveli 3:0, a Novosađanima je trebalo sedam minuta da postignu prvi gol (4:1). Prvi deo poluvremena u potpunosti je pripalo Zaječarcima, da bi šampion serijom 6:0 preokrenuo meč u svoju korist (6:4 – 6:10) do 18.minuta. Razbranio se Abadžić, uz Elezovića i Pušicu najbolji akter u dresu Vojvodine, pa su Novosađani do kraja poluvremena imali i +5 (7:12, 10:15 i 11:16).

Poslednji put na meču su Novosađani imali pet golova prednosti u 38. minutu pri rezultatu 20:25, kada kreće sunovrat ekipe Momira Rnića. Agresivna odbrana Zaječaraca, zbunila je bekove Vojvodine, a Žarko Petković je serijom lakih golova iz kontranapada, u potpunosti vratio svoj tim u meč – 23:25, kada je Rnić pozvao na minut odmora.

Činilo se da je otpor Zaječaraca slomljen u 51. minutu, kada je Stanković povisio na 27:31 za svoj tim. Međutim, tada na scenu stupa sjajni Miroslav Kocić, koji je spustio „roletnu“ na gol Zaječara i bio junak pobede svog tima. U 55. minutu bilo je 32:32, a do kraja meča, Novosađani nisu uspeli da iskoriste čestu brojčanu prednost. Na samom kraju, Zaječarci su imali napad za pobedu, ali ga nisu realizovali.

Pristupilo se izvođenju sedmeraca. Zaječarci su pogodili tri, Vojvodina dva, dovoljno za veliko slavlje ekipe sa Timoka…

ZAJEČAR – VOJVODINA 36:34 (33:33) (14:17)
Pančevo
Hala „Strelište“
Gledalaca – 300
ZAJEČAR: Kocić devet odbrana, Nikolić, Merkl, Šipka 5, Ćirić, Ćirić A, Županjac 2, Žikić, Genčić 3, Mladenović, Petković 11(1), Stanojević 6, Tomić dve odbrane, Janićijević, Đorđević 3, Denić 2
VOJVODINA: Radišić 3, Damnjanović, Popov 2, Arsenić, Elezović 6(1), Veselinov 2, Stjepanović, Abadžić 11 odbrana, Arsenić, Čupković , Pušica 7,  Jošić 3, Marjanac 1, Stanković 5, Bogdanović dve odbrane, Ćurković
KRETANJE REZULTATA: 3:0 (6.) 4:1 (8.) 6:4 (12.) 6:10 (18.)  9:14 (23.) 13:17 (28.) 14:19 (32.) 16:21 (35.) 20:25 (38.) 23:25 (40.) 27:31 (50.) 32:32 (55.)