Zaječar spakovao -8 iz Volgograda - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zaječar spakovao -8 iz Volgograda

Zaječar spakovao -8 iz Volgograda

Srpske šampionke iz Zaječara, imaće gotovo „nemoguću misiju“ u revanš meču osmine finala Kupa pobednika Kupova protiv ruskog Dinama iz Volgograda. U prvom susretu u Rusiji, „Amazonke“ su poražene 31:23 (18:11) i tako se praktično našle nadomak eliminacije od istog protivnika, drugu godinu zaredom. Počelo je jako loše po srpski tim. Ruskinje su za par minuta stigle do početnog vođstva od 5:0, a Živojin Maksić bio prinuđen da zatraži tajm aut i probudi očajnu bekovsku liniju Matić – Vučković – Benzal. Jedina svetla tačka u redovima srpskog šampiona, bila je Maja Zebić (10), koja je još jednom dokazala svetsku klasu. Ona je ujedno bila i jedini strelac za Zaječarke sve do 19. minuta, kada je Vučković postigla gol za 11:5.

Usledio je period bolje igre, u kom su Zaječarke spustile prednost protivnika na 13:9, ali opet, serija tehničkih grešaka, loša igra u napadu i očajna Tereza Pislaru na golu, doveli su Ruskinje do +7 na poluvremenu – 18:11.

Nisu se predavale srpske šampionke, solidno su otvorile drugo poluvreme i došle do 21:16 golom Georgiev, ali je opet serija grešaka dovela da trećeplasirani tim ruskog šampionata dođe do +7 (24:17), u samoj završnici i do +9 (29:20). Samo je prisebnost pomenute Zebić, uspela da zaustavi dalji pad. Sa dva gola, hrvatsko levo krilo je zadržalo svoj tim u kakvoj-takvoj igri za prolaz u drugu fazu..

Dinamo Volgograd – RK Zaječar 31:23 (18:11)
Hala: Dinamo gledalaca: 1100
sudije: Dimitar Mitrevski, Blagojče Todorovski, delegat: Tamaž Tavadze
DINAMO VOLGOGRAD: Milova, Kočetova 1, Gončarova, Avdekova 4, Dmitrieva 2, Pessoa, Stepanova 3, Makeeva 1, Divak, Iatsenko 5, Grebenkina, Černova, Fomina, Anastacio 2, Borščenko 8, Khimorova 3.
sedmerci: 5/5, isključenja: 4 minuta
RK ZAJEČAR: Stanojević, Matić, Peraica 1, Vučković 2, Nišavić, Pislaru, Alonso 1, Zebić 10, Georgijev 1, Dragoljubović, Sopronyi 2, Benzal 3, Gorilska 3.
sedmerci: 4/4, isključenja: 10 minuta