Zaječarke lako sa "fenjerašem" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zaječarke lako sa „fenjerašem“

Zaječarke lako sa „fenjerašem“

Rukometašice Zaječara odigrale su meč zaostalog 4. kola Super lige Srbije i slavile protiv ekipe Radničkog 1949 iz Beograda rezultatom 22:40 (6:18). Zaječarke su već posle 15 minuta igre vodile rezultatom 2:9, a tu prednost su do kraja poluvremena samo uvećavale. Odlična na golu je bila Pislaru koja je pored šuteva spolja odbranila i jedan udarac sa sedam metara. Na poluvreme se otišlo sa velikom prednošću od +12 golova.

Ova prednost je dozvolila treneru Maksiću da na klupi u drugom poluvremenu ostavi Mange, Fernandez, Benzal, a da priliku pruži svim igračicama koje su doputovale u Beograd. Nešto slabija igra u odbrani u drugom poluvremenu dala je ekipi Radničkog priliku da postigne više golova nego u prvom poluvremenu ali su Zaječarke nastavile u odličnom ritmu u napadu i uspele da doju do broja 40 na semaforu.

Najefikasnija na meču bila je Maja Zebić sa 11 golova, dok je kod Radničkog najviše postigla Garović, 8.

Zaječarke sledeći meč igraju već u subotu, 27.10.2012, protiv Železničara iz Inđije.

RK RADNIČKI 1949: Marković 1, Milovanović 1, Kolarević, Nikić, Blanuša 1, Goudiabi, Božović 2, Jovanović 2, Šaronjić 5, Misailović, Garović 8, Varda, Jović, Ušljebrka, Šaronjić 2.
sedmerci: 6/5, isključenja: 6 minuta

RK ZAJEČAR: Stanojević, Matić 1, Peraica 5, Vučković 1, Nišavić 3, Pislaru 17 odbrana, Rajović 7, Fernandez 4, Zebić 11, Georgijev 2, Dragoljubović 10 odbrana, Šopronji 3, Benzal, Gorilska 2, Mange 1.
sedmerci: 3/3, isključenja: 12 minuta