Želja ponovo bolji od Metalurga - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Želja ponovo bolji od Metalurga

Želja ponovo bolji od Metalurga

Duel 15. kola SEHA lige između Železničara i Metalurga završen je pobedom domaćina 27:25 (16:13).

Kao što se očekivalo ekipe su bile izjednačene. Nišlije su povele na startu sa 3:1, ali su se gosti iz Makedonije brzo vratili. Kada je gost prvi put poveo, u 16. minutu, Vujović je zatražio tajm-aut ne bi li sprečio kola da već na startu krenu nizbrdo. Sve do 19. minuta igralo se gol za gol, a onda je Želja ponovo imao više od gola prednosti. Imao je domaći tim +5 dva minuta pre kraja prvog dela, ali je usledio pad u finišu. Makedonci to koriste i sa prihvatljivih -3 odlaze na odmor.

U nastavku meča, domaći ponovo dolaze do +5 (21:16). Tome su doprinele i greške gostiju, možda i više od neke superiorne igre Nišlija. Kao i mnogo puta ranije, tim Veselina Vujovića pustio je protivniku da mu se približi. Mic po mic izbranici Danila Brestovca su uspeli da istope zaostatak, opasno priprete i da dođu do gola zaostatka (22:21), deset minuta pre kraja.  To je nateralo trenera Želje da ponovo pozove svoje momke na odmor, što je urodilo plodom. Njegov tim uspeo je da se konsoliduje vrati vođstvo od dva gola i tako spreči iznenađenje.

Odlične role imali su čuvari obeju ekipa Stošić sa jedne, te  Dupjačanec sa druge strane.  Najefikasniji u pobedi Železničara bio je Vejin sa šest golova,kod gostiju su se po četiri puta u strelce upisali Dimitroiski i Tankoski.

Železničar – Metalurg 27:25 (16:13)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 500;

Sudije: Gubica/Milošević (Hrvatska);

Isključenja: Železničar 6 minuta; Metalurg 12 minuta;

Sedmerci: Železničar: 6 (6); Metalurg 2 (2);

ŽelezničarMilovanović 2, Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Vejin 6, Lazić, Milosavljević, Živković 4, Stošić 9 odbrana, Spasić 2(1), Marković 3(2), Jevtić 1, Božović, Kljaljić 3(1), Pižurica, Pavlović 3;

Metalurg: Jagurinovski 2, Lazarevski, Dimitroiski 4, Tokić 3, Dupjačanec 11 odbrana, Šilegov 2 (2), Tankoski 4, Serafimov 3, Ćorić 1, Danilovski, Mladenović, Pučnik 2, Miličević, Madžovski 2, Stojanović 1, Arsenovski.