Zlatko Saračević posle poraza za TOP 16: Kaznili nas lakim i brzim golovima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zlatko Saračević posle poraza za TOP 16: Kaznili nas lakim i brzim golovima

Zlatko Saračević posle poraza za TOP 16: Kaznili nas lakim i brzim golovima

PPD Zagreb izgubio je meč koji nije smeo da izgubi. Hrvatski šampion pružio je bledu igru u 60 minuta borbe za TOP 16 EHF Lige šampiona, u porazu od švedskog Kristijanštada 24:27 pred 6.000 navijača u Areni Zagreb.

• U prvom poluvremenu smo bili blizu, pokušavali smo nametnuti svoju igru na malo golova i to je dobro izgledalo. U drugom dijelu nam to nije išlo za rukom, njihova obrana je bila bolja i rezultat su bili mnogobrojni laki i brzo golovi. Obzirom na igrače kojima raspolažemo nama je teško igrati protiv ekipa kao što je Kristianstad, koje puno trče i nažalost ishod je danas takav kakav je – rekao je nakon poraz trener Zagrepčana Zlatko Saračević.

David Miklavčič, desni bek RK PPD Zagreb, ovako je video poraz:

• Drugo poluvrijeme je bilo odlučujuće, nismo bili na potrebnoj razini u napadu. Obrana Kristianstada ima veze s tim naravno. Rezultat je bio taj da su gosti zabijali lake pogotke i napravili razliku koju nije bilo moguće sustići. Čestitke Kristianstadu.

Ola Lindgren, trener Kristianstada:

• Naravno da smo zadovoljni ishodom. Zagreb je u prvom dijelu igrao sjajnu obranu. U drugom poluvremenu smo uspjeli ubrzati igru, zabiti nekoliko lakših pogodaka. Igrali smo disciplinirano i to je ono što nas je dovelo do pobjede. Ponavljam sretan sam i ponosan što idemo u osminu-finala.

Mario Lipovac, igrač Kristianstada:

• Zagreb je odigrao dobru utakmicu. U prvom dijelu bio je to okršaj obrana i utakmica je bila napeta. U drugom smo bili puno pokretljiviji u obrani, zabili nekoliko lakih pogodaka u tranziciji i zasluženo slavili. Sretni smo zbog pobjede naravno.