KRAJ: Savršene Holanđanke razbile san o Riju! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaDANSKA 2015 KRAJ: Savršene Holanđanke razbile san o Riju!

KRAJ: Savršene Holanđanke razbile san o Riju!

Reprezentacija Srbije završila je takmičenja na Svetskom prvenstvu u Danskoj. Najbolje srpske rukometašice poražene su od Holandije 36:20 (17:6) u meču osmine finala i tako ostale bez šanse da narednog leta igraju na Olimpijskim Igrama u Riju. U konačnom plasmanu Srbija će zauzeti petnaesto ili šesnaesto mesto, a to će biti poznato nakon meča osmine finala selekcija Angole i Crne Gore.

SRBIJA: HOLANDIJA 20:36 (6:17)
Nestved
SRBIJA: Radosavljević 1, Krpež Šlezak 6 (4), Trifunović, Števin, Živković 3 (1), Prijović, Janjušević 2, Risović (pet odbrana), Rajović pet odbrana, Georgijev 2, Radojević, Bandelier, Kolundžić (pet odbrana), Stoiljković 2, Liščević 4, Petrović .
HOLANDIJA: Vester 13 odbrana, Van Der Val tri odbrane, Kramer 1, Van der Hejden 6, Bont 2, Abing 6 (2), VAn Olfen 1, Snelder 3, Kniperborg 3, Broh 4, Grot 4, Dulfer, Gros 3, Malestajn 4, Polman, Hokstra
SEMAFOR: 1:5 (6.) 3:7 /11.) 5:13 (20.) 5:17 (29.) 8:21 (35.) 11:25 (39.) 12:27 (43.) 14:30 (48.) 18:34 (57.)

U meču koji je trebalo da donese najbolju igru Srbije na ovom Svetskom prvenstvu, viđena je najlošija partija. Holanđanke su krenule silovito od samog starta. Jako u odbrani, ubitačno u kontri, efikasno u napadu, Holandija nije dala ni najmanju šansu izabranicama selektora Saše Boškovića u večerašnjem meču. Svaku, i najmanju grešku srpskog napada, Holanđanke su brzo i lako kažnjavale, a srednji bek Niki Grot, započela je svoju šutersku seriju do vođstva 7:1 u 10. minutu.

Na prvi gol iz igre Srbije čekalo se 11 minuta, a od pomoći nije bio ni tajm-aut pri rezultatu 5:1 za rivala. Jedini tračak nade pojavio se nakon tog pogotka Jovane Stoiljković (7:3), ali su Holanđanke nastavile sa sjajnom igrom u oba pravca uz odlične odbrane prvog golmana turnira – Vestel. Za 19 minuta Srbija je samo tri puta zatresla mrežu Holanđanki, dok su sa druge strane padali golovi iz kontranapada, ali i sa svih pozicija šuterski raspoloženog tima, što je dovelo do ogromnog minusa na poluvremenu – 6:17.

Bošković je mešao karte, pre svega u bekovskoj liniji, gotovo svi bekovi osim Anđele Janjušević, jedine sposobne za trku sa ubitačnim Holanđankama, dobile su šanse u prvih 20 minuta, ali rešenja nije bilo. Brzopleto, sa pročitanim dodavanjima na „crtu“ ka Sanji Rajović i odvlačenjima za Jovanu Stoiljković, bez širine, srpski napad je izgubio najvažniju utakmicu na Svetskom prvenstvu već u prvom poluvremenu.

Nastavak igre nije doveo do promene. Dao je, i sam indisponiran, već vidljivo van meča, Bošković šansu svim igračicama. Izrotirao je sve bekove, pivotmene, šansu je dobila i Nina Kolundžić na golu, ali osim borbenosti, Srbija nije imala šta više da ponudi u duelu  sa sjajnim rivalom. Holanđanke su po prvi put došle do rekordnih +16 u 48. minutu (30:14), koliko je i iznosila razlika na kraju – 36:20.