PRVI PORAZ SRPKINJA: Loš početak i kraj za trijumf Mađarica - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaDANSKA 2015 PRVI PORAZ SRPKINJA: Loš početak i kraj za trijumf Mađarica

PRVI PORAZ SRPKINJA: Loš početak i kraj za trijumf Mađarica

Reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u Danskoj. Od izabranica Saše Boškovića bila je bolja Mađarska 26:32 (16:18) zahvaljujući boljoj igri u drugom delu predvođena raspucanom Žužanom Tomori (10) i raspoloženim golmanima. Srpski tim prikazao je sasvim dobru partiju u periodu od 20. do 50. minuta, ali su sam početak i završnica u potpunosti pripale rivalkama.

SRBIJA: MAĐARSKA 26:32 (16:18)
Herning
SRBIJA: Radosavljević 1, Krpež Šlezak 5 (1), Trifunović, Števin, Živković 4 (1), Prijović, Janjušević 3, Risović (sedam odbrana, sedmerac), Rajović 1, Georgijev 1, Radojević 4, Bandelier, Kačarević (dve odbrane), Stoiljković 4, Liščević 3, Petrović .
MAĐARSKA: Biro sedam odbrana, Kiš osam odbrana, Sološi Začik 7, Triščuk 1, Šućanski 4, A. Kovačić 2, Gerbic 2(2), Šamoranski 2, Bognar 1, Majer 1, Kovačić 2, Tomori 10
SEMAFOR: 2:5 (7.) 4:8 (10.) 4:10 (12.) 6:12 (17.) 8:15 (21.) 11:16 (23.) 13:17 (27.) 19:20 (37.) 20:24 (42.) 22:24 (48.) 23:26 (51.) 24:29 (57.) 26:30 (59.)

Jedan od najboljih levi bekova na svetu, Žužana Tomori, bila je nerešiva enigma za srpsku odbranu u uvodnih desetak minuta. Robusna Mađarica je postigla šest golova bez promašenog šuta za devet minuta, dovoljno da navede selektora reprezentacije Srbije, Sašu Boškovića, da zatraži tajm-aut (4:8).

Napad je ponovo bio bolji deo igre srpske reprezentacije, ali je odbrana bila nemoćna. Tamo gde je stala Tomori, nastavila je Sandra Šološi, koja je razornim šutevima parala mrežu Jovane Risović. Posle 17 minuta rezultat je glasio 13:6 za Mađarsku, ali je Saša Bošković čestim izmenama uspeo da nađe dobitnu kombinaciju u odbrani, odnosno, raspoložene igračice u napadu.

Dva gola je vezala Kristina Liščević, par odbrana Ana Kačarević, a kada je najmlađa članica srpskog tima Anđela Janjušević vezala dva gola sa pozicije desnog beka, selektor Mađarica Nemet morao je da pozove svoje devojke na minut dogovora – 11:16 (23.).

Furiozan finiš Srpkinja nije uspeo da spreči. Više nije bilo golova Tomori i Šološi, proradila je i kontra, a u poslednja dva minuta je iskorišćena i brojčana prednost, pa su Radojević i Janjuševič približili Srbiju na sasvim pristojnih – 16:18.

Za razliku od prvog poluvremena, bolja odbrana i lošiji napad obeležili su nastavak meča. Dijana Radojević je uspešno remetila mađarske bekove kao isturena u odbrani, ali se u napadačkim akcijama pojavio problem realizacije oči u oči sa mađarskim golmanom Blankom Biro.

Najbliže rivalu naše devojke su bile u 37. minutu, kada je Katarina Krpež smanjila na 19:20, nakon čega je usledila serija tehničkih grešaka i promašaja, koja je Mađaricama dala krila sve do 20:24 (42.). To je nateralo Sašu Boškovića da zatraži minut odmora, nakon čega su Krpež i Radojević još jednom uhvatile priključak na 22:24.

Iznerviran sudijskim odlukama, srpski selektor je kažnjen isključenjem u 50. minutu pri rezultatu 23:25. Šućanski i Tomori su iskoristile brojčanu prednost da dodatno kazne srpski tim – 23:27 (54.). Sa druge strane, nije više bilo raspoložene igračice u bekovskoj liniji da probije bedem Mađarica i odličnu Biro na golu.Upravo je taj segment doneo Mađarskoj ubedljivu pobedu u poslednjih nekoliko minuta…