"NE MOGU NAM NIŠTA": Crna Gora srušila i Dansku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaDANSKA 2015 „NE MOGU NAM NIŠTA“: Crna Gora srušila i Dansku

„NE MOGU NAM NIŠTA“: Crna Gora srušila i Dansku

Zorica Radojkovic

Pobednik grupe u Herningu je selekcija koja je i pokazala najviše. Crna Gora je za kraj preliminarne faze savladala domaću selekciju pred punim tribinama Jysk Bank Arene 23-21 i zauzela prvo mesto u grupi koje je u osmini finala vodi na Angolu.

Odlično su Adžićeve izabranice otvorile meč dok je serija grešaka Dankinja pomogla da već posle 15 minuta na semeforu stoji 7-2 za Crnu Goru. Do kraja poluvremena prednost je ostala ista pa se na odmor otišlo sa rezultatom 12-7. U nastavku period od 6 minuta bez gola, Danska je iskoristila da se približi na minus tri u 47 minutu, ali dalje nije išlo. Jauković je bila prvi strelac sa 7 golova, dok su po 6 postigle Bulatović i Radičević.

Da se domaćin loše nosi sa pritiskom domaćeg terena, posle katastrofe sa Madjarskom, pokazala su i dešavanja na terenu protiv Crne Gore. Najslikovitije ih opisuju reči jedne od najboljih na terenu, Jovanke Radičević tokom jednom tajm auta kada je rekla: „Ne mogu nam ništa!“