Arena preznojena: Hrvatska kroz iglene uši do pobede nad Belorusijom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Arena preznojena: Hrvatska kroz iglene uši do pobede nad Belorusijom

Arena preznojena: Hrvatska kroz iglene uši do pobede nad Belorusijom

U meču prvog kola druge faze Evropskog šampionata, Hrvatska je pred oko 8.000 navijača u zagrebačkoj Areni na jedite jade savladala Belorusiju 25:23 (15:12) i tako sačuvala šanse za plasman u polufinale.

Preznojilo se svih 8.000 ljudi u areni tokom poslednjih dva minuta meča, kada su uporni Belorusi uspeli da izjednače, a umalo i dođu do napada za pobedu.

U svom poslednjem napadu Hrvatska je delovala uplašeno i bezidejno protiv pokretljive odbrane rivala, pa je stvari u svoje ruke uzeo Luka Cindrič, prošao u slabiju stranu i pogodio Saldacenkinu mrežu za 24:23.

Ipak, Belorusima je ostao pun napad za izjednačenje, ali su im nakon tajm-auta Jurija Ševcova, sudije brzo oduzele loptu, a Kopljar je samo potvrdio trijumf.

HRVATSKA – BELORUSIJA 25:23 (15:12)

7m: Hrvatska 0/2, Belorusija 3/4

Isk: Hrvatska 2 min, Belorusija 6 min

HRVATSKA

Pešić 2 odb, Stevanović 5 odb – Mihić, Marić 1, Stepančić 5, Kopljar 2, Vori, Gojun, Horvat 3, Karačić, Mandalinić, Štrlek 2, Čupić, Musa 3, Mamić 5, Cindrić 4

BELORUSIJA

Mackevič, Saldacenka 12 – Kuleš 5, Babičev, Šilovič 1, Pukovski 5, Rutenka, Karvacki 1, Jurinok 6, Baranau, Padšivalau 1, Karalek 4, Citou, Bokan, Harbuz, Gajdučenko

Nije tokom meča delovalo da će biti tolike drame u Areni. Serijom 3:0, Hrvatska se sredinom prvog poluvremena odvojila na 11:7, i praktično održavala tu prednost do samog finiša. Međutim, Belorusi im nisu dozvolili da prelome utakmicu u svoju korist, i iskoristili priliku da dođu na prag senzacije, koja bi Červarove momke sprečila u ostvarenju sna ranije nego što je iko mogao da pretpostavi.

U 49. minutu na semaforu je pisalo 21:17, ali, korak po korak, zahvaljujući seriji odbrana Saldacenke i efikasnom levom krilu Jurinoku, Belorusija je stigla nadomak izjednačenja. Cindrić šutira preko gola, a Kuleš vara Stevanovića za 23:23, u trenutku kada je do kraja ostalo dva minuta i 20 sekundi.

Nije bilo rešenja ni na vidiku u narednom napadu „Kauboja“, sve dok Luka Cindrić nije iskreirao solo-akciju koja je prelomila utakmicu. Belorusija je konfuzno odigrala napad za bod i na kraju nije ni uputila šut, a čitava rukometna Hrvatska je odahnula kada su Volodkov i Žotin pokazali prekršaj u napadu.

Hrvatska je tako došla do četvrtog boda, a toliko ima i njihov naredni rival, Norveška, koja je danas savladala Srbiju. Ove dve reprezentacije sastaće se u subotu od 20.30.