Čudesni Apelgren srušio "Orlove" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Čudesni Apelgren srušio „Orlove“

Čudesni Apelgren srušio „Orlove“

2 komentari

U režiji sprektakularnog golmana Mikaela Apelgrena, Švedska je u drugom kolu Grupe A savladala Srbiju rezultatom 30:25 (16:10), dovevši je tako na prag eliminacije posle prvog krug, drugi put za redom na Evropskim prvenstvima. Za prolaz u narednu fazu, „Orlovima“ će najverovatnije biti neophodna pobeda od četiri gola razlike u poslednjem kolu, ukoliko Hrvatska opravda ulogu favorita protiv „Ribara“.

Srpski dželat zove se Mikael Apelgren – čuvar mreže Rajn Nekar Levena je odbranio devet zicera u prvih 20 minuta meča i tako omogućio svom timu da na odmor ode sa velikih 16:10, a onda je, u trenucima kada je delovalo da će Srbija napraviti veliki preokret, spektakularnim intervencijama sprečio brodolom svog tima. Imali su momci Jovice Cvetkovića puno prilika da se vrate u igru, ali su ih na simptomatičan način propustili i doveli sebe u tešku situaciju pred rasplet.

ŠVEDSKA – SRBIJA 30:25 (16:10)

7m: Švedska 1/1, Srbija 4/5

Isk: Švedska 12 min, Srbija 8 min

ŠVEDSKA

Apelgren 21 odb, Palička – Heningson, Jepson 1, Darj, Tolbring 1, Ekberg 4, Vane 3, Peterson, Jakobson 4, Lagergren 5, Gotfridson 1, Arneson, Zakrison 3, Nilsen 3, Nilson 4

SRBIJA

Cupara 16 odb, Ivanišević – Šešum 3, Vujić, Đukić 2, Beljanski 3, Nenadić 4, Radivojević, Marković 2, Đorđić 2, Ilić 5, Jovanović 1, Zelenović 1, Marsenić 2, Vujin, Obradović

Srbije je bez dovoljno ideja u napadu započela utakmicu i brzo se našla u zaostatku, a kada su se ideje javile, javio se i mađioničar u vidu švedskog golmana. Apelgren je branio zicer za zicerom i tako obezvredio dosta dobru igru Srbije u oba pravca kada je drugi deo prvog poluvremena u pitanju.

Nisu se „Orlovi“ predavali u nastavku, brzo su smanjili na minus 4, ali je Aplegren bio nepremostiva prepreka u trenucima kada su Srbi imali čiste šanse da utakmicu uvedu u potpunu neizvesnost. Osam minuta pre kraja, Nenadić je ukrao loptu i imao čistu kontru pred sobom, ali je Apelgren spektakularnom intervencijom do maksimuma zategao živce srpskih navijača. Imali su momci u crvenim dresovima još jednu priliku da priđu na minimalan zaostatak, ali je šut Zelenovića iz izrađene situacije zaustavio švedski golman.

Skandinavci su kaznili i povećali na plus četiri, ali je Srbija dobila novu priliku. Međutim, sa dva igrača više Đorđić pravi probijanje, a Džeri Tolbring postiže gol kojim je zapečatio sudbinu rivala.