Cvetković odmarao šestorku, Slovenci dobili i drugi meč - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Cvetković odmarao šestorku, Slovenci dobili i drugi meč

Cvetković odmarao šestorku, Slovenci dobili i drugi meč

Reprezentacija Srbije završila je mini-turneju po Sloveniji porazom od selekcije domaćina 25:33 (15:14). U želji da sačuva svežinu sastava pred start na Evropskog prvenstva protiv Hrvatske u petak u Splitu (20.30), selektor Jovica Cvetković odmorio je Nenadića, Šešuma, Vujina, Marsenića, Cuparu i Vujića, ali se to nije osetilo u igri „Orlova“ u prvom poluvremenu.

Jovanović, Zelenović i Obradović vodili su napad srpskog tima, koji je do poluvremena uspeo da ostane u prednosti (15:13). Nastavak duela doneo je daleko angažovaniju igru u odbrani sastava slovenačkog selektora Veselina Vujovića, a to je pomoglo golmanu Urhu Kastelicu da napravi razliku uspešnim intervencijama i donese nedostižnu prednost domaćinu.

„Orlove“ čeka put za Split u jutarnjim časovima, dok će Slovenci u petak vozom za Zagreb.

SLOVENIJA – SRBIJA 33:25 (14:15)
Velenje
Gledalaca – 1500
Sudije: Lah i Sok

SLOVENIJA: Blagotinšek 1, Heningman 3, Marguč 4(1), Janc 4, Potočnik 1, Cingesar 3, Cehte 1, Medved 3, Zarabec 2, Bezjak 2, Barišić Jaman 1, Grebenc 2, Žabić, Mačkovšek 2, Suholeznik, Mlakar 3, Lesjak tri odbrane, Kastelic devet odbrana
SRBIJA: Obradović 4, Vorkapić, Crnoglavac 1, Đukić 2, Radivojević, Marković, Milosavljev dve odbrane + sedmerac, Stojković 3, Ilić V 2(1), Ilić N 1, Zelenović 6, Beljanski 3, Jovanović 3, Stevanović, Ivanišević tri odbrane
SEMAFOR: 3:1 (5.) 5:5 (11.) 6:6 (15.) 8:9 (20.)ta 11:13 (25.) 13:15 (29.) 19:16 (38). ta 23:20 (45.) 26:21 (50.) 28:23 (54.)