Cvetković: Parirali smo dok je bilo snage - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Cvetković: Parirali smo dok je bilo snage

Cvetković: Parirali smo dok je bilo snage

Reprezentacija Srbije poražena je od Norveške 27:32 (17:17) u prvom meču glavne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Svetski vicešampioni pokazali su zašto su na prethodna tri velika takmičenja dva puta igrali za medalje, pre svega, u drugom poluvremenu, kada su od samog starta podigli nivo igre koji su „Orlovi“ teško mogli da prate.

Selektor Jovica Cvetković,  zadovoljan prikazanim uprkos porazu, ističe da su njegovi puleni u ovom meču prikazali neke kvalitete koji su im nedostajali u prvoj fazi.

Želim da čestitam Norveškoj na pobedi. Zadovoljan sam sa onim što je moja ekipa pružila na terenu. Da ne zaboravimo igrali smo protiv svetskih vicešampiona posle tri teške utakmice i ne puno dana za odmor. Dok je bilo snage, parirali smo. Igrali smo dobro u fazi napada u nekim segmentima koji su falili ranije. U ovom momentu i okolnostima ovo je dobar rezultat za nas. Imamo četiri dana pauze, za regeneraciju i pripremu naredna dva meča u kojima nećemo ući sa belom zastavom. Pokušaćemo da uradimo što više – rekao je srpski selektor na pres konferenciji nakon meča.