Francuska bolja od Danske u borbi za bronzu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Francuska bolja od Danske u borbi za bronzu

Francuska bolja od Danske u borbi za bronzu

Iako ima najbolji učinak na ovom šampionatu, sedam pobeda i jedan poraz, reprezentacija Francuske je osvojila „tek“ treće mesto na EP u Hrvatskoj. U borbi za bronzu, momci Didijea Dinara nadigrali su selekciju Danske rezultatom 32:29 (17:14).

U zanimljivoj utakmici sa puno golova i atraktivnih poteza, Francuzi su se predvođeni inspirisanim Nikolom Karabatićem sredinom prvog poluvremena odvojili na tri razlike, i tu prednost su umešno čuvali do kraja.

Danci su jednom ozbiljnije zapretili – sedam minuta pre isteka vremena, rumunske sudije Din i Dinu su bez ikakvog razloga poništili čist gol Rasmusa Laugea, pa je umesto 30:29, na semaforu posle gola Karabatića pisalo 31:28. Ispostavilo se da je taj detalj odlučio, jer Skandinavci nisu uspeli da se vrati do kraja.

FRANCUSKA – DANSKA 32:29 (17:14).

7m: Francuska 1/3, Danska 2/3

Isk:Francuska 6 min, Danska 10 min