Hrvatska samlela Island u nastavku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Hrvatska samlela Island u nastavku

Hrvatska samlela Island u nastavku

Na prvi pravi otpor na ovom šampionatu, reprezentacija Hrvatske naišla je u prvom poluvremenu protiv odličnog Islanda, koji je zahvaljujući dobroj odbrani i sjajnoj kontroli napada uspeo da održi egal u prvih 30 minuta. Međutim, četa Lina Červara je upalila motore već početkom nastavka i ekspresno prelomila utakmicu, serijom 8:1 kojom je od 14:14 stigla do nedostižnih 22:15, i rutinski privela utakmicu kraju za konačnih 29:22 (14:13).

Posle dva trijumfa iz isto toliko mečeva, Hrvatska je obezbedila plasman u narednu fazu, a za prvo mesto u grupi i prenos makismalna četiri boda boriće se u poslednjem kolu Grupe A protiv selekcije Švedske.

Hrvatska – Island 29:22 (14:13)

7m: Hrvatska 1/2, Island 3/3

Isk: Hrvatska 4 min, Island /

Hrvatska: Alilović 1 odb, Stevanović 7 odb – Mihić, Stepančić 4, Kopljar 1, Vori 1, Gojun, Horvat, Karačić 4, Bunitć 2, Mandalinić, Štrlek 4, Čupić 2, Musa, Mamić 4, Cindrić 7

Island: Gustavson 7 odb, Bjorgvinson 1 odb – Kristjanson, Palmarson 5, Karason 2, Halgrimson, Atlason, Elison, Sigurdson 1, Gislason, O. Gudmundson 3, Magnuson 3, A. Gunarson 4, Arnarson 1, B. Gunarson, Smarason

Tim Geira Sveinson je vrlo dobro ušao u utakmicu, pametnom i strpljivom igrom pred oba gola održavali su egal, čak i vodili u dva navrata, dok je na drugoj strani hrvatska maksimalno koristila igru u tranziciji. Delovalo je nakon prvih 30 minuta da bi „Ribari“ mogli da do samog finiša drže neizvesnost, pogotovu nakon gola Palmarsona za 14:14 u prvom minutu nastavka, ali je onda usledila „kaubojska furija“ koja je presudila Skandinavcima za manje od 10 minuta.

-VRHUNSKA IGRA ISLANDA U 1. POLUVREMENU, ODLIČNA ODBRANA I SJAJNO KONTROLISAN NAPAD

-GUSTAVSON BRILJANTAN U 1. POLUVREMENU, BEZ UČINKA U NASTAVKU

-STEVANOVIĆ BRANI KAO U TRANSU TOKOM 2. POLUVREMENA

-PET REALIZOVANIH NAPADA 7 NA 6 U NIZU ZA HRVATSKU U NIZU POČETKOM NASTAVKA

-CINDRIĆ I KARAČIĆ ODLIČNI KAO NAPADAČKI TANDEM, MAMIĆ OSVEŽENJE SA 4 GOLA

Odlučio se Lino Červar za ono što je često primenjivao kao selektor Makedonije – igru 7:6. Ovoga puta je to u potpunosti dalo rezultata, njegovi izabranici su u takvom odnosu snaga realizovali pet napada u nizu, dok se na drugoj strani razbranio nadahnuti Stevanović, pa je za tili čas na semaforu pisalo 22:15 u koristi domaćina turnira.

Jasno je bilo da Islandu povratka nema, nisu uspeli  da ugroze visoko vođstvo favorita, pa je treća reprezentacija Evrope rutinski privela meč kraju u igri gol za gol.