Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Makedoniji triler u Zagrebu!

Makedoniji triler u Zagrebu!

4 komentari

IZ ZAGREBA – Milan Krasić

Vujović na presici prozvao rumunjske suce, ali utakmicu izgubio zbog tri tehničke greške u zadnjim minutama i činjenici da nisu zabili od 55. minute. Braća Lazarov sa dva gola riješili pobjednika, Filip zabio zadnji

MAKEDONIJA – SLOVENIJA 25:24 (11:11)

MAKEDONIJA: Ristovski (4), Mitrevski (8+1); Manaskov (8/14), Velkovski, Stoilov (2/3), K. Lazarov (8/14), Pribak (1/2), Jonovski, Taleski (1/5), Mirkulovski (2/3), Markoski, Kuzmanovski, Georgievski (2/3), F. Lazarov (2/2), Popovski, Peševski. TRENER: Raul Gonzalez

SLOVENIJA: Skok (13+1), Lesjak; Blagotinšek (3/3), Verdinek, Henigman (1/2), Marguč (2/4), Kavtičnik (1/3), Janc (3/3), Cingesar (3/3), Zarabec (3/5), Bezjak (1/3), Grebenc (0/1), Žabič (0/3), Mačkovšek (2/3), Mlakar (4/8), Suholežnik (1/2). TRENER: Veselin Vujović.

SEMAFOR: 0:1 (2′), 2:2 (5′), 2:4 (7′), 2:5 (11′), 5:7 (16′), 6:9 (24′), 7:10 (25′), 8:11 (27′), 11:11 (HT); 15:11 (34′), 15:12 (36′), 16:15 (40′), 17:17 (44′), 18:18 (47′), 20:19 (49′), 20:21 (51′), 24:24 (55′)

IGRAČ UTAKMICE: Kiro Lazarov

KLJUČNI MOMENTI:

1. minuta – Slovenija vodi 5:2, čak 5 obrana Skoka (penal Kiri, 2 zicera Manaskovu)
  2. minuta – Gonzalez izvadio Ristovskog
  3. minuta – serija obrana Mitrevskog i gol Taleskog za 11:11
  4. minuta -Makedonija odjurila na 15:11, Manaskov promašio prazan gol za +5
  5. minuta – Zarabec i Blagotinšek okrenuli utakmicu, +1 (21:20)
  6. minuta – zadnji gol Slovenije na utakmici, nakon toga samo tehničke greške

Tekst: Milan Krasić

Kada smo na popisu sudaca za ovo prvenstvo vidjeli zadnja dva para, malo se smračilo. Recimo samo da nisu omiljeni na mnogim destinacijama. Jedan od tih parova sudio je balkanski derbi u sjajnoj atmosferi solidno ispunjene Arene u Zagrebu.

– Ako gospoda u EHF kažu da je ovo bilo dobro suđenje, onda ja idem u rudarstvo, bit će lakše nego ovo raditi.

Riječi su to šefa struke Slovenije Veselina Vujovića. Vezane za rumunjske arbitre Dina i Dinua. I stvarno su Rumunji sudili sve i svašta. Prvo svaki krivi pogled – isključenje, imali su i velikih grešaka, kao igranje nogom slovenskog igrača, što uopće nisu svirali u drugom dijelu kada se lomilo. Malo je tko vjerojatno znao kakav im je kriterij, ali Slovenija Veselina Vujovića ovog puta nije izgubila zbog sudaca. Najkraće rečeno – izgubili su zbog tri tehničke greške u zadnje dvije minute. Što je na utakmicu na jednu loptu triput previše nego bi smjeli napraviti. Mlakar je prvo pogodio stativu iz sicera, Zarabec i Mačkovšek su se pogubili u situaciji koja neodoljivo podsjeća na onu gotovo opjevanu Buntića i Balića, mada opet ne znamo tko je kriv, srednji bek koji dodaje ili bek koji ne ide iza leđa? Lopta je otišla u out… I treća tehnička Mlakorovo probijanje.

Može se Vujo ljutiti na Rumunje koliko god, ali u duši zna da nije imao raspoloženu cijelinu u napadu i stabilnu igru na duži period. Skok ih je držao iznad vode prvo poluvrijeme, a kada vam golman ima 50%, a vi odete sa 11:11 na odmoru, onda tu nešto ne štima. Uragan Makedonaca početkom nastavka i odlazak na 15:11 (Manaskov promašio preko cijelog terena prazan gol za 16:11), nije slomio utakmicu. Zarabec i Blagotinšek radili su dar-mar sredini obrane Raula Gonzaleza, vratili Sloveniju u prednost (21:20 i 23:22). U tim trenucima s Kavtičnikom u postavi na desnom beku. Onda se Vujo kockao – vratio Mlakara za zadnje minute – i izgubio.

Kiro Lazarov je dobio. Potegnuo je iz lijevog topa kada je bilo najpotrebnije za 24:24, brat Filip zabio zadnji  za 25:24. Slovenija nije zabila zadnjih 5 minuta i to što je imala vrhunskog Skoka, što je imala razigranog i nezaustavljivog Zarebaca, koji je u kombinaciji s Blagotinšekom prodavao osnove ‘košarkaškog picka’ i ono dodavanje iz 47. minute za 18:18, definitivno je bio potez utakmice, nije dovoljno. Zapravo je premalo.

Ove zagrebačke noći rumunji nisu odlučili pobjednika, a Vujo će morati nešto isčarobirati ako misli zabiti više od 24 Nijemcima. S ovakvom igrom teško njima protiv Pekelera, Wienceka i ostatka društva.