Makedonija teškom mukom slomila Crnu Goru - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Makedonija teškom mukom slomila Crnu Goru

Makedonija teškom mukom slomila Crnu Goru

Verovatno teže nego što se očekivalo, selekcija Makedonije je ostvarila drugu pobedu u isto toliko duela na 13. Evropskom prvenstvu. U okviru drugog kola Grupe B, momci Raula Gonzalesa su slavili u balkanskom derbiju protiv odlične Crne Gore rezultatom 29:28 (15:16).

Sa rovitim Simićem i raspoloženim Mijatovićem među stativima, „Lavovi“ su sjajno parirali favorizovanom rivalu, do 40. minuta konstantno vodili, ali nisu izdržali do kraja protiv kvalitetnijeg rivala

MAKEDONIJA – CRNA GORA 29:28 (15:16)

7m: Makedonija 3/4, Crna Gora 3/3

Isk: Makedonija 16 min, Crna Gora 14 min

MAKEDONIJA

Ristovski 5 odb, Mitrevski 3 odb – Manasokov 4, Velkovski, Stoilov 1, K. Lazarov 4, Pribak 1, Jonovski, Taleski 3, Mirkulovski 4, Markoski 1, Kuzmanovski 5, Georgievski 1, F. Lazarov 3, Popovski, Peševski 2

CRNA GORA

Mijatović 1 gol, 5 odb, Simić 3 odb – Čavor 6, Lazović, Pejović, Marković, M.Vujović 3, Radojević, Simović, S. Vujović 5, Ševaljević 3, Božović 3, Lasica 1, Anđelić 2, Grbović 4, Lipovina

Semafor: 2:0, 4:2, 4:6, 5:8, 10:10, 12:13, 15:14, 17:19, 21:19, 24:20, 27:25, 29:27

Igrač utakmice: Filip Kuzmanovski

-SERIJA CRNE GORE 6-1 OD ŠESTOG DO 14. MINUTA

-ČAVOR 5/6 U PRVOM POLUVREMENU

-ULAZAK RADETA MIJATOVIĆA ODBIO NALET CRNOGORACA

-MLADE SNAGE, KUZMANOVSKI I TALESKI, POKREĆU PREOKRET MAKEDONACA

– ISKLJUČENJE LIPOVINE ZBOG POGREŠNOG ULASKA NA TEREN, MAKEDONIJA NA PLUS 4

Igrali su Crnogorci neočekivano dobro i u nastavku, održavali plus dva u prvih 10 minuta, ali nisu iskoristili dve prilike da se odvoje na tri razlike i tako uplae crveni alarm na klupi Raula Gonzalesa. Mučila se Makedonija u oba pravca sve dok motore nije upalio mlad pogon – Kuzmanovski i Taleski. Serijom 4:0, preokrenuli su na 21:19 u 44. minutu i naterali Đukića na tajm-aut, a odlični Nemanja Grbović četvrtim golom iz isto toliko pokušaja prekida protivničku seriju u narednom napadu.

Međutim, to je samo za kratko odložilo brodolom. Nakon isključenja Lipovine zbog pogrešnog ulaska na teren, „crveno-žuti“ su za tili čas stekli do tada maksimalnih plus četiri, prelepim cepelinom koji je završio Filip Lazarov, i lakom realizacijom Manaskova na prazan gol nakon izgubljene lopte protivnika u trenutku kada golmana nije bilo – 24:20.

Ispostavilo se da je raj period nije bio preloman u meču. Istrošeni Crnogorci, bez dovoljno dugačke klupe, ipak uspevaju da se vrate, golom Anđelića dolaze na gol zaostatka, a posle dobre odbrane i napada za izjednačenje u 56. minutu. Međutim, početnički su izgubili loptu i primili lak gol iz kontre, ali se nisu predali i ponovo smanjili zaostatak preko Ševaljevića (7m). Vuk Lazović potom dobija crveni karton zbog faula u predelu glave. Filip Lazarov to koristi i postiže gol za 29:27, a Borko Ristovski brani zicer 30 sekundi pre kraja i tako otklanja poslednju dilemu.