Nenadić posle Hrvatske: Lakše ćemo preboleti minus 10 nego minus 1... - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Nenadić posle Hrvatske: Lakše ćemo preboleti minus 10 nego minus 1…

Nenadić posle Hrvatske: Lakše ćemo preboleti minus 10 nego minus 1…

Srbija je očekivano poražena u prvom kolu Grupe B Evropskog prvensta od reprezentacije Hrvatske 32:22 (14:9), ali se očekivalo da otpor „Orlova“ bude jači i duži. 25 minuta je četa Jovice Cvetkovića bila u igri, a onda su tri greške surovo kažnjene od strane Štrleka, Stepančića i društva, posle čeka povratka Srbiji nije bilo.

Neposredno posle utakmice, dok se glave još uvek nisu ohladile, za Balkan-Handball.com govorili su Bojan Beljanski i Petar Nenadić.

Bojan Beljanski

-Nekako nemam utisak da smo izgubili sa 10 razlike, mislim da rezultat nije baš realan. Držali smo se dobro do 25. minuta, a onda napravili tu crnu seriju i otišli na minus pet do poluvremena. Nastavak smo počeli sa igračem manje, nije bilo lako ostati u igri. Ali ništa strašno, ostaje nam da se odmorimo, odigramo naredne dve utakmice najbolje što možemo i prođemo u drugi krug.

-Primili smo puno golova sa krila, a to je opasno za naredne dve utakmice jer Šveđani i Islanđani imaju odlične igrače na tim pozicijama. Moramo pod hitno na tome da poradimo. Ostaje nam dan da se spremimo, nadam se da ćemo ga iskoristiti kako treba.

O atmosferi…

-Bila je prava domaća atmosfera, ali vrlo korektna. Imam samo reči hvale. Naravno, zviždalo se našoj himni, ali to se i očekivalo, ništa neobično. Nijedna flaša, nijedna kovanica nije poletela prema nama, nije bilo vređanja.

Petar Nenadić

-Sreća u nesreći je to što ćemo lakše preboliti ovih minus 10 nego što bi preboleli poraz u neizvesnoj završnici. Ono što je sramotno i katastrofalno je naša igra. Rezultat nije tragedija, tragedija je kako smo odigrali. Bilo bi idealno da ovu utakmicu izbrišemo iz memorije već večeras i skoncentrišemo se na Šveđane.

-Prvih 20-ak minuta smo se odlično držali, ali su oni otišli na četiri, pet razlike čim smo počeli da grešimo. Surovo su kaznili naše tri greške koje smo napravili od rezultata 10:9. Otišli su na 14:9, a to je bilo nemoguće stići. ovih 10 razlike na kraju, bože moj, jeste katastrofalno, ali možemo obe naredne utakmice da dobijemo sa jedan razlike pa da budemo prezadovoljni – konstatuje Nenadić.