Norvežani upisali prve bodove; Dobar otpor Belorusije u Poreču - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Norvežani upisali prve bodove; Dobar otpor Belorusije u Poreču

Norvežani upisali prve bodove; Dobar otpor Belorusije u Poreču

Tekst: Uroš Samardžić

Norvežani upisali prve bodove; Dobar otpor Belorusije u Poreču Iscrpljujući meč i poraz protiv Francuske u petak, ostavio je traga u igri Norvežana, ali to nije omelo izabranike Kristijana Bergea da ostvare očekivan trijumf u duelu protiv Belorusije u Poreču – bilo je 33:28 (15:12).

Norveška: Bergerud (13+1), Christensen, Sagosen (6/7), Myrol (5/8), Jakobsen , Tonnesen (5/9), Jondal (1/5), Bjornsen (6/8), Gullerud (6/6), Sorheim , Johannessen (4/5), O’Sullivan (0/1), Tangen (0/2), Reinkind, Rod Magnus, Hansen

Belorusija: Saldatsenka (12+1), Matskevich, Kulesh (2/10), Babichev , Shylovich (4/8), Saldatsenka, Rutenka (1/3), Karvatski (3/5), Yurynok (3/4), Baranau (4/4), Padshyvalau (0/4), Karalek (5/6), Tsitou , Bokhan, Harbuz (2/3), Gayduchenko (4/7)

IGRAČ UTAKMICE: Bergerud

Ključni momenti meča:

• 29. minut – Gol Bjornsena za maksimalno vođstvo Norveške u prvom poluvremenu (+4)

• 34. minut – Gulerud koristi asistrenciju Johanesena za 19:15

• 47. minut – Bergerud brani sedmerac Gajdučenku

• 48. minut – Sander Sagosen golom za +6 uspeva da “slomi” Beloruse

• 58. minut – Gol Sagosena, i rutinska završnica Norveške

Rukometaši Belorusije pružili su solidan otpor u utakmici drugog kola B grupe u Poreču, gde je od njih bila bolja selekcija Norveške. Uvodni minuti ovog duela protekli su u igri gol za gol, a priključak nominalnog gosta za vicemšampionom sveta držao je u tim momentima sjajni golman Saldatsenka. Norvežani su se dugo mučili da slome otpor rivala, a prvu veću prednost stekli su u 29. minutu, pošto je nakon gola Bjornsena na semaforu stajalo 15-11.

Izabranici Kristijana Bergea u drugom delu igre nastavili su da održavaju prednost, potporu 6-0 odbrambenoj formaciji davao je Bergerud koji je meč završio sa 14 intervencija, dok je napad Norveške u drugom poluvremenu bio maštovitiji I raznovrsniji, te se stiče utisak da je ovo bila rutinski odrađena utakmica. Rezultat je u mnogo navrata znao da prevari I da ne pokazuje pravi odnos snaga na terenu. U prilog tome ide i hraba igra Belorusa, koji su na sve moguće načine pokušavali da matiraju čuvara mreže Norveške. Selektor Ševcov može biti zadovoljan izdanjem svog tima ,pogotovo u prvih 30 minuta igre, kada su odličnu partiju prikazali u fazi odbrane, dok je u napadu, Belorusija na ovom meču imala devet različitih strelaca.

Nakon dva odigrana kola u B grupi, maksimalan učinak jedino ima aktuelni šampion planete, Francuska, koja je u terminu od 18 časova i 15 minuta bila bolja od Austrije 33:26 (17:12). Norveška je pobedom nad Belorusijom upisala prva dva boda, i uspela da upravo današnjeg rivala pretekne na tabeli i stigne do druge pozicije u grupi. Naredni mečevi B grupe na program su u utorak, a sastaju se:

Francuska – Belorusija 18:15

Norveška – Austrija 20:30