OPET TI DANCI: Olimpijski prvak srušio slovenačke snove o polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 OPET TI DANCI: Olimpijski prvak srušio slovenačke snove o polufinalu

OPET TI DANCI: Olimpijski prvak srušio slovenačke snove o polufinalu

Još jednom je Danska bila preveliki zalogaj za Slovence. Bronzani sa prethodnog Mondijala neće moći da se plasiraju u polufinale EURA 2018, pošto su u domaćinskoj atmosferi varaždinske dvorane poraženi od Olimpijskog šampiona sa 31:28 (16:14).

Pred punim tribinama svojih vatrenih navijača, kojima nije bilo ni daleko ni mrsko da dođu do Varaždina, izabrnici Veselina Vujovića nisu uspeli da izdrže gladijatorsku rukometnu borbu sa skandinavskim majstorima. Samo u jednom trenutku utakmice su zgrabili vođstvo (12:11), ali su ga brzo izgubili. U drugom poluvremenu, Danci su im dopustili samo jedan napad za izjednačenje, i to na samom početku, da bi do kraja meča prekaljeno čuvali prednost u igri gol za gol.

Posle ovog poraza, plasman među četiri najbolje reprezentacije za Sloveniju postaje misaona imenica, dok Danska sa četiri boda očekuje naredni dule Grupe II, protiv branioca titule Nemačke koja ima isto toliko poena.

SLOVENIJA – DANSKA 28:31 (14:16)

7m: Slovenija 4/4, Danska 0/1

Isk: Slovenija 10 min, Danska 6 min

SLOVENIJA

Skok 12 odb, Lesjak 1 odb – Blagotinšek 2, Verdinek 1, Marguč 1, Kavtičnik 1, Janc 5, Potočnik 1, Cingesar 3, Zarabec 6, Bezjak, Grebenc 1, Žabić , Mačkovšek 4, Mlakar 2, Suholežnik 1

DANSKA

Landin 9 odb, Gren 4 odb – Mortensen 6, Lauge 4, Zakariasen 1, Svan Hansen 11, Lindberg, R. Toft Hansen 1, Melgard, Mensah Larsen, H. Toft Hansen 2, Hansen 2, Olsen, Damgard 1, Baling 2

SEMAFOR: 0:1, 3:5, 5:7, 7:7, 8:9, 12:11, 13:15, 14:17, 16:17, 16:19, 19:20, 22:25, 24:29, 27.31

IGRAČ UTAKMICE: Lase Svan Hansen

Žestoka borba razvila se od prvog sudijskog zvižduka u varaždinskoj dvorani. Danci su počeli vrlo inspirasano u napadu, lako su pravili viškove, najčešće na desnom krilu, i održavali dva gola prednosti do sredine prvog poluvremena. Ipak, nije bilo leka za rukometnu magiju Mihe Zarabeca, komandanta slovenačkog napada koji je svojim petim golom poravnao na 7:7.

Razbranio se Matjaž Skok, ali je odličn na drugoj strani bio i Grin, pa Slovenci nisu iskoristili tri napada za prvo vođstvo. Ipak, dvoarna je proključala u 22. minut, kada je Suholežnok pogodio za 12:11 u korist „Dežele“. Maestralno je branio Skok, zaustavio nekoliko čistih zicera sa krila, slično kao na otvaranju utakmice sa Makedonijom,  ali je i Danska znatno „stisla“ u odbrani, pa golmanske bravure nisu u pravoj meri iskorišćene pred protivničkim golom.

Skandinavci su ponovo preuzeli vođstvo, vratili plus dva preko raspoloženog Mortensena, i sačuvali tu prednost do odlaska na odmor.

-PO PET GOLOVA U PRVIH 11 MINUTA SVAN HANSENA I ZARABECA

-SLOVENAČKI NAPAD NE KORISTI SJAJNE ODBRANE SKOKA U DRUGOM DELU PRVOG POLUVREMENA

– BLAGOTINŠEK NE KORISTI ZICER ZA IZJEDNAČENJE, DANCI KAŽNJAVAJU I VRAĆAJU NA +3

-UKUPNO 18 GOLOVA DANSKIH KRILA

– DVE SOLO AKCIJE JANCA VRAĆAJU SLOVENIJU U IGRU

-LANDIN BRILJANTNO BRANI, BALING POGAĐA ZA 25:29 U 55. MINUTU

Već na startu nastavka Danci stiču maksimalnih plus tri, ali Slovenija se ne predaje i nastavlja da diše za vratom rivalu. Blagotinšek je propustio idealnu priliku da izjednači na 17:17, a iskusni rival je narednih 10-ak minuta održavao plus dva u igri gol za gol. Briljirao je Lase Svan Hansen, koji teško da je u nekoj utakmici ovog nivoa dobio više lopti. Danska je pokazala veliki kvalitet ne dozvolivši rivalu da u paklenom tempu dobije novi napad za poravnanje. Ogroman doprinos ovoj pobedi tima Nikolaja Jakobsena dao je Niklas Landin, sakupivši dvocifreni broj pobeda. On je bio nepremostiva prepreka Slovencima u trenucima kada su Vujovićevi momci možda mogli i do preokreta, a poslednja nada je nestala kada je desni bek Baling pogodio za maksimalnih plus četiri u 55. minutu.