Slovenci samleli Crnogorce u 20 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Slovenci samleli Crnogorce u 20 minuta

Slovenci samleli Crnogorce u 20 minuta

Slovenija ide u Varaždin sa jednim bodom, Crnogorci pakuju torbe za put kući! Ono što se i očekivalo, viđeno je u raspletu grupe u Zagrebu, gde su Slovenci uspeli da u drugom poluvremenu prikažu čeličnu odbranu i osujete bekove tima Dragana Đukića – 28:19 (14:13).

Nije bilo više snage u crnogorskom sastavu za duži otpor od jednog poluvremena timu Veselina Vujovića, koji je u meč odluke ušao opterećen svim onim što se dešavalo u prethodnim danima, vezano za nezadovoljstvo suđenjem u duelima sa Makedonijom i Nemačkom.

CRNOGORSKI GOLMANI NA 13% ODBRANA
STARTNA BEKOVSKA TROJKA CRNE GORE (13 OD 19 GOLOVA)
POBEDNIČKA SERIJA 10:3
CRNOGORCI POSTIGLI SAMO 6 GOLOVA U DRUGOM POLUVREMENU
POSLEDNJE VOĐSTVO CRNE GORE 13:12 (28.)

Samo šest golova u mreži Urbana Lejsaka u drugom poluvremen, najbolje govori o odbrani koju su naštelovali Blagotinšek i Suholeznik. Crnogorci su za poslednja 22 minuta postigli samo tri gola, u napadu više nisu imali šta da ponude retko dobacujući do slovenačkog gola. Sa druge strane, Slovenci su pucali iz svih oružja u konačnoj seriji 6:1 i tako mirno priveli meč kraju.

CRNA GORA: Mijatović dve odbrane, Simić dve odbrane, Čavor, Marković, Radović 1, Vujović 2, Radojević, Simović, Vujović, Ševaljević 6, Božović 3, Lasica, Anđelić 1, Grbović 2, Lipovina 4
SLOVENIJA: Skok, Blagotinšek 4, Verdinek 1, Marguč 6, Kavtičnik 1, Zarabec 2, Bezjak 5, Grebenc 1, Žabić 1, Mačkovšek 3, Mlakar 3, Lesjak, Suholeznik 1
SEMAFOR:  5:4 (12.) 8:9 (21.) 13:12 (28.) 13:15 (32.) 15:18 (37.) 16:21 (44.) 18:25 (52.)

Poslednji trzaj viđen je od strane Vaska Ševaljevića (18:22), najefikasnijeg u redovima Crnogoraca, a osim njega, niko i nije u poslednjih 15 minuta tresao mrežu sastava Veselina Vujovića.