Slovenija na neviđeni način ostala bez pobede nad prvakom Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 Slovenija na neviđeni način ostala bez pobede nad prvakom Evrope!

Slovenija na neviđeni način ostala bez pobede nad prvakom Evrope!

7 komentari

Nemačka i Slovenija su odigrali jednu od najdramatičnijih, ako ne i najdramatičniji utakmicu u istoriji Evropskih prvenstava. Verovatno je rukomet jedini sport na svetu u kojem se može režirati završnica kakva je viđena u zagrebačkoj Areni – Nemci su izjednačili 11 sekundi pre kraja, Janc na volšeban način pogodio tri sekunde pre kraja, ali su onda kardinalnu grešku napravili Blagotinšek i Kavtičnik. Naime, u trenutku kada je nemački igrač prihvatio loptu na centru i očajnički pokušao sa pola terena, dva slovenačka igrača su pokušala da ga blokiraju iz kruga na sredini igrališta, što su sudije Gatelis i Mazeika, nakon skoro desetominutnog gledanja usporenog snimka, okarakterisali kao crveni karton za Blagotinšeka, što je ujedno značilo da će „Panceri“ dobiti sedmerac.

Njega je Tobijas Rajhman realizovao, pa je konačan rezultat ove nestvarne rukometne predstave, opasne za one sa tankim živcima, glasio 25:25.

SLOVENIJA  – NEMAČKA  25:25 (15:10)

7m: Slovenija 2/4, Nemačka 5/9

Isk: Slovenija 16, Nemačka 6 min

SLOVENIJA

Lesjak 9 odb, Skok 1 odb – Blagotinšek 4, Verdinek, Marguč, Kavtičnik 3, Janc 4, Potočnik, Cingesar 1, Zarabec 5, Bezjak 3, Grebenc, Žabič, Mačkovšek 4, Mlakar 1, Suholežnik

NEMAČKA

Hajneveter 5, Volf 1 – Genshajmer 7, Vinček, Rajhman 4, Pekeler 2, Vajnhold 2, Rošek, Veber 3, Fet, Grecki 4, Hafner 1, Janke, Kun 1, Kolbaher, Druks 1

Igrač utakmice: Miha Zarabec (Slo)

Četa Veselina Vujovića je pokazala šampionski karakter – nakon rovovske borbe i bolnog poraza od Makedonije, Slovenci su „krvoločni“ ušli u borbu sa favorizovanim Nemcima, silno motivisani od prvog minuta. U pomenutom meču, od samog starta je briljirao Matjaž Skok, a sada je na isti način otvorio Urban Lesjak, sa ukupno 11 odbrana u prvom poluvremenu (tri sedmerca).

Njegovi saigrači u polju su umeli to da iskoristi – Mačkovšek je stavio u pogon top iz svoje desnice, Zarabec je probudio inspiraciju od starta, a Blaž Janc upalio sve motore. Nemačka je prvi gol iz igre dala u 13. minutu, ali je nedugo potom na semaforu pisalo 6:3 za Sloveniju, što je bio signal za prvi tajm-aut Kristijana Prokopa. Devet minuta kasnije, zatražio je i drugi, nakon što je Marko Bezjak pogodio za tada maksimalnih 12:7, a granica je brzo pomerena pogotkom Janca sa sedam metara – 14:8.

-POSLEDNJIH 15 SEKUNDI ZA RUKOMETNE ANALE

Nemci mnogo agresivnije i konkretnije počinju drugo poluvreme. Nogu je povukao Filip Veber, pogodio za 17:15, ali u nemačkom timu nije bilo raspoloženih bekova osim pomenutog (Vajnhold na momente). Međutim, nakon jedne sudijske odluke koja se nije dopala Slovencima pri rezultatu 19:16, Vujovićeva klupa dobija dva isključenja, a Nemci to maksimalno koriste i dolaze do izjednačenja u 47. minutu, 19:19. Veliki preokret „Bed Bojsa“ kompletiran je golom Pekelera za 20:21, nakon što je Janc zatresao prečku iz sedmerca.

Bezjak je zaustavio brodolom, a Janc je ponovo propustio priliku da sa sedam metara donese vođstvo svom timu, pošto ga je Hajneveter nadmudrio. Ipak, njegove greške ispravlja Cingesar, Genshajmer promašuje ceo gol iz čiste situacije sa levog krila, a Zarabec kažnjava sjajnim prolazom u slabiju stranu – 23:21 za Sloveniju, Ali to vođstvo nije potrajalo – Kai Hefner ekspresno pogađa za 23:22, Kavtičnik šutira pored gola, a Grecki koristi srećno ukazanu priliku da donese novo poravnanje, 23:23.

Veselin Vujović traži poslednji tajm-aut, na minut i 15 sekundi pre kraja. Zarabec ponovo meša nemačku odbranu, iznuđuje sedmerac i isključenje, a Vid Kavtičnik lucidnim šutem pogađa za 24:23 na 45 sekundi do kraja. Kristijan Prokop poziva na poslednji dogovor 25 sekundi pre isteka vremena, Pol Druks pogađa 11 sekundi pre kraja, ali Bezjak uspeva da iskreira priliku za Janca, koji četiri sekunde pre kraja pogađa na volšeban način, činilo se tada za pobedu. I dok je on skinuo dres i slavio, Hajneveter je stigao da dobaci loptu do centra, a Blagotinšek, doduše i Kavtičnik, pravi grešku koja je koštala „Deželu“ već proslavljene pobede.