Francuska rutinski protiv Makedonije - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Francuska rutinski protiv Makedonije

Francuska rutinski protiv Makedonije

aleks

Rukometašice Francuske pobedile su selekciju Makedonije sa 29:16 (15:10) u okviru prve utakmice grupe B. Paula Boduin sa 8 golova i Linda Pradel sa 11 odbrana bile su najzapaženije u redovima Francuske. Dijana Naumovska sa 12 odbrana i Julija Nikolić sa 6 golova istakle su se kod Makedonki.

Francuska – Makedonija 29:16 (15:10)

Niš – Hala: Čair. Gledalaca: 1000

Sudije: Horvat – Marton (Mađarska).

Sedmerci: Francuska 6/5 , Makedonija 4/3 .

Isključenja: Francuska 2, Makedonija 4 minuta.

FRANCUSKA: Pradel 11 odbrana, Darlo 8 odbrana, Danset, Kamto 1, Ajglon 2, Pino 2, Mendi 4, Boduin 8, Gnabuju 1, Bruno 1, Dembel 5, Điorani 2, Tervel, Pijegos, Sinjat, Lakraber 3.

MAKEDONIJA: Andrejeva 1 odbrana, Naumovska 12 odbrana, Mečeska 2, Sazdovska 3, Grozdanovska, Mladenovska 1, Gjorgijevska, Bajramoska 1, Mrkik, Nikolić 6, Crvenkoska 2, Pecevska 1, Papudžijeva, Despodovska, Mitrova, Šteriova.

Makedonke su bile ravnopravan rival Francuskinjama samo na startu duela. Dobra odbrana donela je Francuskoj lake šanse za postizanje golova, dok je neefikasan napad doprineo da Makedonke budu u rezultatskom zaostatku.

„Trikolorke“ su pobedu osigurale u periodu od 32. do 44. minuta, kada su vezale pogotke i sa 16:10 došle do 21:10. Prvi gol u drugom delu igre Makedonija postiže tek u 45. minutu, ali snage i vremena za eventualni preokret nije bilo i pored odlične podrške makedonskih navijača.

Dragana Pecevska, igračica Makedonije

„Očekivale smo povoljniji rezultat. Loše smo odigrale celu utakmicu, nismo bile na nivou. Spremićemo se maksimalno za predstojeće duele. Hvala navijačima na podršci.“

Rafael Tervel, igračica Francuske

„Igrale smo dobru odbranu i to je presudilo. I naše kontre su bile dobre. Možemo još da napredujemo iz utakmice u utakmicu.“