Pino nokautirala Špankinje - Silne Holanđanke utišale Skandinavijum - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 Pino nokautirala Špankinje – Silne Holanđanke utišale Skandinavijum

Pino nokautirala Špankinje – Silne Holanđanke utišale Skandinavijum

Svi timovi iz grupe B slavili su u prvim mečevima glavne faze takmičenja na EURO 2016 u Geteborgu. Posle pobede Nemačke nad Srbijom 26:19, Holanđanke su pokazale zašto ih smatraju prvim favoritima za zlato, pred 8.000 domaćih navijača savladavši Švedsku 33:30. Uz Tes Vester, koja je izbrojala 16 odbrana, holandska „laka konjica“ bila je predvođena Niki Grot i Estavanom Polman, koje su postigle sedam, odnosno, šest golova. Šveđanke jednostavno nisu mogle brzinom da isprate furioznu ekipu u narandžastim dresovima, vođenu od strane svoje bivše selektorke Hele Tomsen.

U poslednjem meču dana, Francuska je golom Alison Pino u poslednjoj sekundi meča na prazan gol sa preko 25 metara, savladala Španiju 23:22. Špankinje su vodile na poluvremenu 13:8, imale potpunu kontrolu do 55. minuta, ali su onda usledila četiri vezana gola Pino i velika pobeda za tim Oliviera Krumbolca, koji može do polufinala.

Sada je jasno, Srbija bi sa dve pobede obezbedila polufinale.