PORAZ OD RUSIJE: Olimpijske šampionke prejake za Hrvatice - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 PORAZ OD RUSIJE: Olimpijske šampionke prejake za Hrvatice

PORAZ OD RUSIJE: Olimpijske šampionke prejake za Hrvatice

Zorica Radojkovic

Reprezentacija Hrvatske porazom od Rusije 32-26(16-13) otvorila je Evropsko prvenstvo u Švedskoj. Olimpijske šampionke iz Rija bile su nepremostiva prepreka na otvaranju u Helsinborgu, a bodove za prolaz u drugu fazu Hrvatska će tražiti u preostalim mečevima sa Norveškom i Rumunijom.

Osim u uvodnim minutima, Mrdjenove izabranice bile su ceo meč u podredjenom položaju  i jurile rezultatski priključak. Nisu ga uhvatile, a meč je prelomljen početkom drugog poluvremena kada je Rusija serijom 7-2 sa 16-13 na poluvremenu otišla na 23-15. Na deset minuta pre kraja golovima Milanović-Litre, Čović i Marić Hrvatska stiže do 25-23, ali snage ni umeća za više jednostavno nije bilo.

Penezić je pogodila 8 puta (8/17), a Milanović-Litre završila je meč bez promašaja i 6 golova (6/6). Bobrovnikova i Žilinskate su imale isti učinak, po 6 golova.

Naredni meč Hrvatska igra u sredu protiv Norveške (20.45h).