ČUVAJU ČAST BALKANA: Crna Gora u drugoj rundi! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE ČUVAJU ČAST BALKANA: Crna Gora u drugoj rundi!

ČUVAJU ČAST BALKANA: Crna Gora u drugoj rundi!

2 komentari

Reprezentacija Crne Gore obezbedila je plasman u drugi krug pobedom protiv Slovačke, 28:24 (20:10). „Lavice“ su plen savladale u ranoj fazi meča, a furioznih 40-ak minuta otvorile su vrata Evropskog prvenstva i za mlade igračice koje nisu u prvom planu. Crna Gora je drugom pobedom osvojila četvrti bod u Grupi D.

Slovačka – Crna Gora 24:28 (10:20)
Osijek – Dvorana „Gradski vrt“. Gledalaca: oko 2.000. Sudije: Ersten i Roen (oba iz Norveške). Sedmerci: Slovačka 1(1), Crna Gora 5(4). Isključenja: Slovačka 4, Crna Gora 10 minuta.
Slovačka: Gubikova (3 odbrane), Tothova (7 odbrana), Rajnohova 3, Kertesova 2, Benuskova 2, Canik 2, Gubikova, Dubajova 5, Žarkova, Mičnova, Sukenikova 2, Jakubisova 3, Skolkova 2, Bizikova 1, Hornakova 2, Minarčikova.
Crna Gora: Barjaktarović (11 odbrana), Rajčić (2 odbrane), Petrović 2, Pavićević 1, Radičević 6, Jovanović 2, A. Bulatović 1, Klikovac 2, Jauković, Malović 2, Lazović 2, K.Bulatović 1, Ramusović 1, Mehmedović 4, Despotović, Knežević 4.

Igra u prvih 10 minuta nije nagoveštavala debakl Slovakinja u nastavku. Crnogorke su upalile turbinu pri rezultatu 4:4, ubitačne kontre Radičević i Mehmedović odvele su favorita na 12:6, a realizovan sedmerac Andree Klikovac na 17:9. Golgota Slovakinja trajala je do 40. minuta, kada je Radmila Petrović pogodila za 24:11. Svestan da je posao obavljen, Adžić daje priliku nadolazećim snagama, pa Slovakinje do kraja uspevaju da u velikoj meri poprave konačana rezultat, iz kojeg se, na prvi pogled, ne može stvoriti realna slike dešavanja u „Gradskom Vrtu“.

Slovačka – Crna Gora 24:28
Srbija – Francuska 16:27