EURO 2014: Danska ubedljiva protiv Poljske - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE EURO 2014: Danska ubedljiva protiv Poljske

EURO 2014: Danska ubedljiva protiv Poljske

U reprizi borbe za bronzu sa prethodnog Svetskog prvenstva u Srbiji, Danska je ubedljivo savladala Poljsku 28:19 (9:9). Bila je to prva utakmica Grupe 1 druge faze, koja se igra u Debrecinu. Utakmica je dobrim delom podsećala na pomenuti duel iz Beograda, jer je Danska bolje počela, Poljska preokrenula, a onda su Skandinavke dodale gas u drugom poluvremenu i rešile pitanje pobednika. Danska sada ima tri poena i priliku da se bori za polufinale. Posle ovog poraza, izvesno je da Poljska neće ponoviti prošlogodišnji uspeh, pošto kraj njenog imena i dalje stoji nula.

DANSKA – POLJSKA 28 : 19 (9:9)
Isključenja: Danska 4, Poljska 2 minuta.
Sedmerci: Danska 2/3, Poljska 3/4
DANSKA:
Toft 12+1 odb, Fisker 6, Gravholt 2, Grigel 1, Holmsgard 1, L. Jorgrensen 5, Kristiansen 4, Norgart 3(2), Jensen 1, S. Jorgensen 5
POLJSKA:
Prudžienica 8+1 odb, Stahovska 1, Niedžviedž 1, Siodmiak 5, Gržib 3, Kudlač 2, Žič 3, Drabik 1, Zalevska 1, Vojtas 2(2)
SEMAFOR: 1:0, 5:2, 7:8, 9:10, 17:12, 22:14, 24:16
IGRAČ UTAKMICE: Kristina Kristiansen (Danska)

Danska nije najbolje iskoristila period od 10 minuta bez gola Poljske na samom početku, pošto su, usled ogromnog broja izgubljenih lopti, vodile samo sa 5:2. Žič I Gržib su proradile u Poljskom napadu, a Danska je odgovorila još dužim postom, 11 minuta. Prvi gol Grigel značio je I prvo vođstvo Poljakinja, 7:6, ali je neubeddljivo I nekvalitetno prvo poluvreme ipak završeno bez pobednika, 9:9.
Rezultatsku klackalicu početkom nastavka prekinula je sjajna Fisker, koja sa dva uzastopna pogotka vodi Dasnku na 15:12. Poljska je ovoga puta osam minuta bila bez gola, što je rezultiralo vođstvom Skandinavki od 17:12, a kada je Line Jorgensen povisila na 20:14 u 47. minutu, Kim Rasmusen je bio prinuđen na poslednji tajm – aut. Nije to pomoglo nemoćnim Poljakinjama. Danska je nastavila sa lepršavom igrom, I golom Kristiansen u poslenjoj sekundi došla do maksimalnih plus devet, i ubedljive pobede.
Danska će se u ponedeljak suprotstaviti Mađarskoj, Poljska će imati još teži posao protiv Norveške