Francuska deklasirala Srbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE Francuska deklasirala Srbiju

Francuska deklasirala Srbiju

3 komentari

Reprezentacija Srbije doživela je težak poraz od selekcije Francuske 16:27 (3:10) u drugom kolu EURO 2014 u Osijeku. Najlošija utakmica Srpkinja u poslednjih nekoliko godina, viđena je u dvorani “Gradski vrt”, gde izabranicama Saše Boškovića, od samog starta, ništa nije polazilo za rukom. Loš napad, samo tri postignuta gola u prvom poluvremenu, uslovila su veliku prednost Francuskinja, koju su u nastavku rutinski zadržale i obezbedile plasman u glavnu fazu.

Srbiji predstoji meć trećeg kola sa Slovakinjama u petak od 20.15 časova, koji će biti presudan u borbi za plasman u glavnu fazu takmičenja u Zagrebu….

Na početku meča Srpkinje su se suočile sa kvalitetnom odbranom Francuske, otpornom na duele i šuteve sa spoljnih pozicija. Bekovska trojka Damnjanović – Lekić – Živković, nije uspevala da izgradi kvalitetnu poziciju za šut, a sve se svodilo na proigravanje Jelene Popović na krilu, u nedostatku drugih rešenja. Saradnja sa Cvijć na crti nije postojala. Par tehničkih grešaka i mlakih šuteva, Francuskinje su kaznile brzim kontrama preko Lakabre, tako da su posle uvodnih 16 minuta imale velikih – 6:1.

Pokušao je Saša Bošković već u šestom minutu da tajm-autom podseti svoje saigračice na dogovor iz svlačionice, ali nije išlo. Čvrsta francuska odbrana, pomagala je Glauser da rutinski zaustavi par šuteva srpskih bekova i izraste u prvu zvezdu poluvremena sa šest odbrana.

Sanju Damnjanović zamenila je Jovana Stoiljković, koja je tek u 17. minutu postigla drugi gol za Srbiju, ali to nije donelo izlazak iz krize. U narednom napadu, levi bek Srbija biva isključen, a serija Francuskinja produžena.

Pokušao je Bošković i sa Katarinom Stepanović na srednjem beku, bez uspeha.

Loš napad, proizveo je i pad koncentracije u odbrani, gde je Nina Kamto na crti počela da pravi probleme srpskom timu, a tri puta zaredom sa linije sedam metara to kažnjavala Baudin – 2:10.

Između dva gola Jovane Stoiljković, drugog i trećeg Srbije, prošlo je čak 10 minuta, a Leskovčanka je tek umanjila ubedljivu prednost Trikolorki  – 3:10 (27.). Sa još jednim golom Paule Baudin, otišlo se u svlačionicu – 3:11. To je i najmanji broj golova koji je jedna reprezentacija postigla za poluvreme u istoriji Evropskih prvenstava.

Nastavak meča doneo je bolji napad srpskog tima. Andrea Lekić je postigla svoj prvenac na meču, a onda u dva navrata proigrala Sanju Rajović i vratila raznovrsnost ofanzivnim akcijama. Raspucala se i Jovana Stoiljković, ali sa druge strane, odbrana nije imala rešenja za Ninu Kamto i desnog beka Aleksandru Lakabre.

Golovi su padali kao na traci. Francuska je došla u 36. minutu do rekordnih -12 (4:16), izabranice Saše Boškovića su spuštale na -10. Tek od 35. minuta priliku da zaigra dobila je i Biljana Filipović, a Bošković je na teren poslao i Kristinu Liščević, koja je stala na levo krilo.

Snage za ozbiljnije približavanje Francuskinjama nije bilo. Tek u 54. minutu, Dijana Radojević je uspela da smanji na 13:22. Debakl koji baca senku na prethodne tri reprezentativne godine, ali koji se mora zaboraviti pred duel sa Slovačkom.