"LAVICE" UKROĆENE: Španija prvi finalista! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE „LAVICE“ UKROĆENE: Španija prvi finalista!

„LAVICE“ UKROĆENE: Španija prvi finalista!

8 komentari

Reprezentacija Španije savladala je Crnu Goru u prvom polufinalu 11. Evropskog prvenstva za dame, 19:18 (13:8). Odličnu odbranu u drugom poluvremenu, izabranice Dragana Adžića nisu uspele da materijalizuju u napadu, najviše zahvaljujući maestralnoj Sliviji Navaro na golu, pa je tako Španija zasluženo slavila.

ŠPANIJA – CRNA GORA 19:18 (13:8)

Isključnja: Španija 4, Crna Gora 2 minuta
Sedmerci: Španija /, Crna Gora 2/3

ŠPANIJA:
Navaro 18+1 odb, Fernandez 1, Mange 4, Agilar 1, Čavez 3, Pinjedo 5, Penja 3, Kabral 2
CRNA GORA:
Rajčić 7 odb, Barjaktarović 5 odb, Petrović 2, Pavićević 2, Radičević 6 (1), Jovanović 2, A. Bulatović 1, K. Bulatović 4 (1), Mehmeddović 1

SEMAFOR: 3:0, 7:2, 11:4, 13:8, 16:13, 18:17

Igrač utakmice: Silvia Navaro
Veče za zaborav: Milena Knežević

8:09 – pisalo je na semaforu kada je Radčević postigla prvi gol za Crnu Goru. Španija je povela sa 3:0, samo delimično iskoristivši početnu nervozu branioca titule, jer je sa par zaustavljenih zicera Sonja Barjaktarović sprečila rivala da još ubedljivije započne polufinale. U istom minutu kada je Jovanka probila led, Pavićević je smanjila na 3:2. Ipak, „Ratnice“ ponovo čine seriju od 3:0, odlaze na 6:2 i primoravaju Adžića na prvi tajm – aut. Ni to nije pomoglo, jer je Čavez povisila na 7:2, tačno na polovini prvog dela. Osam mniuta kasnije, jedini gol Beatrise Fernandez vodi Španiju na maksimalnih 11:4. Šutevi crnogorskih bekova nisu pravili očekivane probleme iskusnoj Navaro, a odsustvo suspendovane Suzane Lazović odrazilo se u oba pravca. Odbrana nešto slabija, napad očajan. Shvativši da poslednji voz polako odmiče, „Lavice“ su uspele da konsoliduju redove u finišu prvog poluvremena, pa su na odmor otišle sa prihvatljivijih -5, 13:8.

– SILVIA NAVARO JE UTAKMICU ZAVRŠILA SA 19 ODBRANA – PREKO 50% USPEŠNOSTI. 10 OD 11 INTERVENCIJA U PRVOM POLUVREMENU ZABELEŽILA JE POSLE UDARDACA SA BEKOVSKIH POZICIJA
– U NEDOSTATKU SUZANE LAZOVIĆ, SELEKTOR ADŽIĆ JE REŠENJE NA CRTI POTRAŽIO U VIDU JOVANKE RADIČEVIĆ
– VIŠE OD 14 MINUTA TRAJAO JE PERIOD BEZ GOLA ŠPANIJE U DRUGOM DELU. NEDOVOLJNO ZA PREOKRET CRNOGORKI
– SEDAM ODBRANA, TRI PRIMLJENA GOLA – UČINAK JE MARINE RAJČIĆ ZA 20-AK MINUTA NA TERENU.
– NI JEDNOM TOKOM MEČA CRNA GORA NIJE USPELA DA IZJEDNAČI
– NULA GOLOVA, POSTIGLA JE MILENA KNEŽEVIĆ, PRUŽIVŠI JEDNU OD NAJLOŠIJIH PARTIJA U REPREZENTATIVNOM DRESU
– NULA GOLOVA, POSTIGLA JE KARMEN MARTIN, TREĆI STRELAC TURNIRA. ŠUTIRALA JE ŠEST PUTA
– NULA SEDMERACA, DOSUĐENO JE ZA ŠPANIJU NA OVOM MEČU.

Početak nastavka nagovestio je povratak tima Dragana Adžića, ali je sve na nagoveštaju i ostalo. Petrović je pogodila za 13:9, a priliku za – 3 nije iskoristila Radičević, kojoj je Navaro odbranila sedmerac. Tek u 45. minutu, golom Marije Jovanović, Crna Gora dolazi na taj zaostatak. To se desilo tokom intervala od skoro 15 minuta bez gola Španije. Marina Rajčić (Vučković) staje među stative, i uspeva da ispravi sve malobrojne propuste u defanzivnoj zoni. Međutim, previše izgubljenih lopti kumovalo je da aktuelni šampion Evrope ne iskoristi priliku. Ofanzivno raspoloženje bekova, pre svih Milene Knežević, bilo je ispod potrebnog nivoa da se tim makar približi rivalu. Napadačku agoniju na obe strane, prekinula je Nerea Penja, golom za 17:13.
Nastavila je Rajčić da briljira na golu, proradila je Jovanka Radičević, što je bilo dovoljno za uzbudljiv finiš. Radičević pogađa za 18:17, na tačno dva minuta pre kraja. Ipak, odbrana je popustila kada je bilo najpotrebnije. Pinjedo uspeva da se sa levog krila „ušunja“ na crtu i neometano savlada Rajčić za 19:17. Gol Radičević za 19:18, postignut je 15 sekundi pre kraja. Prekasno…