Norvežanke očitale lekciju Dankinjama - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE Norvežanke očitale lekciju Dankinjama

Norvežanke očitale lekciju Dankinjama

Reprenzetacija Norveške je sa maksimalnim učinkom završila prvu fazu takmičenja pobedivši večeras u skandinavskom derbiju reprenzetaciju Danske rezultatski vrlo ubedljivo 27-21 (12-13) i zajedno sa Danskom i Rumunijom iz ove grupe B nastavlja takmičenje u sledećoj grupnoj fazi gde če sa Španijom, Madjarskom i Poljskom oforimiti novu grupu od 6 reprenezetacija. Posle nekoliko dana odmora sledi borba za prva mesta u grupi koja vode u polufinale.

Skandinavski derbi je to bio samo na papiru, Norveška je pokazala sjajnu igru, čvrstu odbranu spustivši Dankinje na samo 21 gol.Medjutim, prvo poluvreme nije obećavalo ovakav epilog, naprotiv Danska je počela nešto sigurnije i već sredinom prvog poluvrmena  otišla na plus 3.Prednjačila je u golovima Burgard koja ih je postigla sve u prvom delu igre, 4. Nije dozvolila Hejdi Loke da se protivnice odlepe pa je uz nekoliko njenih i golova Alstad do kraja poluvemena razlika smanjena na minus 1, 12-13.

U drugom poluvremenu silovit početak Norveške, upisuju se u strelce Koren i Betina Rigehult i uz nekoliko njihovih pogodaka svom timu donose vodjstvo od plus 3 u 42. minutu (18-15). U tim trenucima apsolutna junakinja večerašnjeg meča golmanka Norveške Silje Solberg prosto ne dopušta da joj promakne neka lopta i time pružila mogućnost lakih golova iz kontri što se i odrazila na rezultat. Do kraja meča Daninje su uspele samo da pridju na minus 2 u 48 minutu ali pretnja je bila bezuspešna jer su do kraja postigle samo tri gola. Konačan rezultat 27-21.

Najzaslužniji za ovu pobedu je trio Solberg-Loke-Koren, imale su fantastičan učinak sve tri. Solberg je sakupila 19 odbrana ( 49% uspešnosti), Loke postigla 7 golova iz 9 pokušaja a Koren 6 od 8. Kod Danske najefikasnije su bile Norgard i Burgard sa po 4 gola, kao i Joregensenove sa po 3 pogodka.

Norveška: Silje Solberg ( 19 odb od 39), Sando, Betina Rigehult 2/3, Arncen, Kristiansen V 3/5, Alstad 2/2, Loke 7/9, Breivang 1-2, Mork 3-4, Koren 6/8, Jakobsen 2/4, Herrem, Solberg, Wibe.

Danska: Toft (8 odbr od 24), Poulsen ( 2 odbr od 12), Kviesgrad 0/2, Torsgard 1/1, Fisker 2/5, Hansen, Gravolt 2/3, Grigel 0/3, Holmsgard, Line Jorgensen 3/6,  K. Kristiansen 0/2, Norgard 4/8, Jensen 2/5, Spelerberg, Burgard 4/8, Stine Jorgensen 3/8.

Igračica utakmice: Silje Solberg – golman Norveške