Červar posle Katara: Odbrana je bila ključna - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Červar posle Katara: Odbrana je bila ključna

Červar posle Katara: Odbrana je bila ključna

Ognjen Borjanović

Hrvatska je zabeležila pobedu u poslednjoj pripremnoj utakmici pred Evropsko prvenstvo nad ekipom Katara 33:28. Ova pobeda značila je selekciji Hrvatske trofej na ovogodišnjem Croatia Cup-u. Pored trofeja igrači su istakli da im pobeda znači, jer posle ovog susreta dolazi EURO 2020. Hrvatska prvenstvo otvara 09.01. protiv Crne Gore u 20.30.

Luka Stepančić, strelac pet golova na ovom susretu rekao je da je bitno da svaki igrač u ekipi ima svoju ulogu, kao i to da su videli gde može i mora bolje:

-Očekivali smo tešku utakmicu, izuzetno borbenu. Oni imaju Španca za selektora, dakle bilo je tu taktičkog nadmudrivanja. Naš selektor je u ovim utakmicama video šta može bolje, na čemu treba da radimo. Ja sam zadovoljan da smo opet osvojili kup i da idemo posle ove pobede na prvenstvo. Ostali smo svi zdravi to je najbitnije. Znači nam pobeda za samopouzdanje. Svi smo ovde kao jedan, trener stalno ponavlja da je tim jak koliko i njegova najslabija karika. Moramo biti tim, svaki igrač ima ulogu. To smo i pokazali u ove dve utakmice. Zaključio je desni bek Pik Segeda Luka Stepančić

Matej Ašanin, golman hrvatskog tima rekao je da je borbenost ključ uspeha ove reprezentacije.

-Ima mnogo prostora za napredak, ali nemamo puno vremena. Ostalo je još par dana do početka EURA. Sigurno moramo da poboljšamo dosta segmenata, ako želimo da uradimo nešto na turniru. Drugo poluvreme odlična borbenost, a to je nešto čemu moramo da težimo tokom svih 60 minuta, ma koji god da je rezultat. Svi igraju rukomet, brzo i atraktivno. Završili smo pobedom ovaj deo priprema što utiče na samopouzdanje.

Selektor Lino Červar istakao je da odbrana mora mnogo bolje, kao i da je ostalo malo vremena da se greške isprave, te će morati da iskoriste ovih nekoliko treninga do odlaska u Austriju.

-Bili smo mnogo čvršći i odgovorniji. Ovo je put kojim treba da idemo, ima dosta grešaka, koje moramo da ispravimo. Ali nema mnogo vremena, moramo to u ovih nekoliko treninga. U prvom poluvremenu odbrana je bila loša. Kada smo zaigrali 5-1 u odbrani primili smo lake golove sa desne strane i sa sredine, pivoti su nam pravili dosta problema. To je bio slabiji deo igre u prvom poluvremenu. U napadu smo stvarali šanse, ali i promašili dosta zicera. Drugo poluvreme mnogo bolja odbrana, teško su dolazili do prilika za gol, golman se uključio u igru. Na 15 minuta do kraja smo našli ključ u odbrani i to je bilo presudno na ovom meču.