Cindirć posle Austrije: Dobra utakmica za nas, u drugom poluvremenu smo rezultatski prelomili - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Cindirć posle Austrije: Dobra utakmica za nas, u drugom poluvremenu smo rezultatski prelomili

Uroš Samardžić
hrvatska_srbija_karacic

Rukometaši Hrvatske nastavili su pobednički niz na Evropskom prvenstvu, pošto su u Beču stigli do prve pobede u glavnoj fazi. „Žrtva“ izabranika Lina Červara ovaga puta bila je selekcija Sutrije 27:23 (13:8). Nakon meča, svi do jedna, hrvatski reprezentativci, bili su srećni zbog pobede, i isticali su da su odigrali jako dobru utakmicu.

Luka Cindrić je, prvi među jednakima, nakon meča istakao da je zadovoljan uvodnom pobedom u glavnu fazu, i da je ključ bilo dobro drugo poluvreme.

• „Zadovoljan sam i igrom i pobedom. Mislim da smo imali jako dobru utakmicu, a da je ključ svega bilo drugo poluvreme, gde smo prelomili i napravili razliku koju smo uspeli lako da sačuvamo do kraja meča. Drago mi je što smo ovakvu igru prikazali i zbog ovih navijača ovde, i mislim da nemamo razloga za brigu. Sledi Nemačka, jako ozbiljan protivnik.

Domagoj Duvnjak, jedan od najiskusnih u redovima hrvatske, istakao je da je izuzetno zadovoljan prvi poluvremeno, ali da su u drugom on i njegovi saigrači morali i mogli još bolje da odigraju odbranu. Ono što je takođe istakao, jeste da želi da u narednim mečevima uživa sa svojim saigračima na ternu i da zajedno dođu do polufinala.

• „Prvo poluvreme je bilo odlično. Drugim poluvremenom ne možemo biti zadvoljni odbranom, ali nas je napad izvlačio. Analiziraćemo to drugo poluvreme, pa ćemo videti šta smo grešili. Otvaramo vrata polufinalu, prvu dobru šansu imamo u subotu. Da ćemo sve od sebe. Iskren da budem ja Nemačku još nisam stigao da gledam, ali to je dobra selekcija, sa jakim igračima koji igraju Bundesligu. Nadam se da će biti još više naših navijača i da ćemo uživati na terenu“, jasan je posle meča Domagoj Duvnjak.

Hrvatska će tako u subotu, od 20 časova i 30 minuta, igrati derbi utakmicu prve grupe glavne faze u Beču protiv Nemačke. Izabranici Lina Červara imaju imaju dobru situaciju da se ove godine nađu u polufinalu Evropskog prvenstva.