Ex-YU derbi-Hrvatska savladala Crnu Goru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Ex-YU derbi-Hrvatska savladala Crnu Goru

Ex-YU derbi-Hrvatska savladala Crnu Goru

Ognjen Borjanović

U drugoj utakmici grupe A, snage su odmerile države bivše Jugoslavije, Hrvatska i Crna Gora, a Hrvati su izašli kao pobednici rezultatom 27:21(12:13). Fantastično prvo poluvreme Crnogoraca nije bilo dovoljno da se upiše trijumf protiv u ovom trenutku boljeg rivala. Igrali su Hrvati kao kod kuće, pošto su njihovi navijači preplavili gradsku halu u Gracu.

Hrvatska – Crna Gora 27:21(12:13)

Stadthalle Graz

Sudije: Arthur Brunner (SUI) / Morad Salah (SUI)

Hrvatska: Marić 4, Duvnjak 1, Hrstić , Stepančić 2, Horvat 4, Šarac 1, Karačić 1, Musa 1, Mamić , Cindrić 6, Matanović 1, Mandić 2, Ravnić 1, Šipić 3, Šego 6 odbrana, Ašanin .

Crna Gora: Vujović F., Glendža , Bakić 2, Čavor 2, Lazović , Vujović B., Radović , Kankaraš , Vujović S. 2, Ševaljević 1, Lasica 2, Anđelić 2, Grbović 6, Lipovina 4, Mijušković , Simić 8 odbrana.

Semafor: 2:3(9.), 4:4(10.), 5:5(14.), 8:7(17.), 10:9(23.), 11:12(28.), 15:14(34.) 18:15(40.), 24:18(51.).

Loše su Kauboji ušli u meč, pa su tek u petom minutu postigli prvi gol i poravnali rezultat na 1-1. Kao da su sa puno straha i respekta ušle obe reprezentacije. U uvodnim minutima igralo se gol za gol, pa je posle 15 minuta na semaforu pisalo 6:6. U tom periodu levo krilo PPD Zagreba, Mandić dva puta je isključen na dva minuta. Kod Crnogoraca Čavor i Grbović bili su najraspoloženiji za igru, a u Hrvatskoj Luka Cindrić. Trećim golom Horvata, prvi put je jedna ekipa otišla na +2. Zanimljiva situacija viđena je u dvadesetom minutu, kada su golmani bili u prvom planu. Prvo je Šego odbranio šut iz kontre Grboviću, potom je bacio kontru za Šipića, koji na isti način promašuje, odnosno Simić mu brani šut. 3:0 seriju prave Lavovi, i okreću rezultat na minut do kraja poluvremena u svoju korist. Na pauzu se otišlo rezultatom 12:13 u korist reprezentacije Crne Gore. Na licima Crnogoraca videlo se koliko su motivisano ušli u ovaj meč, pošto je svaka potez propraćen veoma emotivno. Ušli su Hrvati motivisaniji u drugo poluvreme rešeni da pobede, pa su već posle četiri minuta igre ponovo poveli. Marin Šego se razbranio, a Cindrić nastavio gde je stao u prvom poluvremenu, pa je sa dva vezana gola odveo Kauboje na +3. Reagovao je Roganović tajmautom kako bi smirio svoju ekipu i prekinuo seriju Hrvatske. Na 20 minuta do kraja, Hrvati stižu do četiri gola prednosti, a ponovo je strelac bio srednji bek Barselone, Luka Cindrić. U uvodnih deset minuta drugog dela igre Crna Gora napravila je čak 3 isključenja, te su više od pola tog vremena igrali sa igračem manje. Odlepila se Hrvatska i na plus šest i održavala prednost sve do kraja susreta. Najefikasniji na susretu bili su kod Hrvata Luka Cindrić sa šest, a kod Cnrogoraca Nemanja Grbović je postigao isti broj golova.