Furioznih deset minuta Nemačke dovoljno za +11 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Furioznih deset minuta Nemačke dovoljno za +11

Furioznih deset minuta Nemačke dovoljno za +11

Ognjen Borjanović

U prvom meču, prvog kola grupe C u Trondhajmu, Nemačka je bez previše muke savladala Holandiju. Neverovatnih desetak minuta Prokopove ekipe bilo je dovoljno za prve bodove na EURU 20. U narednom kolu očekuje nas derbi Nemačka-Španija, dok će Holanđani protiv Letonije imati priliku da popravi utisak.

Nemačka – Holandija 34:23(15:13)

Trondheim Spektrum

Sudije: Bojan Lah (SLO) / David Sok (SLO)

Nemačka:Gensheimer 2, Wiencek 3, Reichmann 3, Pekeler 1, Weber 1, Michalszik , Hafner 5, Kunh 4, Bohm 2, Kohlbacher 5, Kastening 3, Schmidt 2, Zieker 2, Drux , Wolff 1 gol 12 odbrana, Bitter 2 odbrane.

Holandija:Leenders 2, Sluijters 1, Steins 6, Benghanem 1, Schagen 1, Steins I. 1, Schoenaker , Verstijnen , Smits K. 7, Adams , Boomhouwer 2, Jerry 1, Baijens 1, Remer , Ravensbergen 7 odbrana, Eijlders .

Semafor: 0:2(3.), 5:3(8.), 10:4(14.), 12:8(18.), 12:11(23.), 14:11(27.) 15:13(29.), 16:14(32.), 18:15(36.), 20:16(40.), 21:18(43.), 25:19(47.), 27:19(50.), 30:22(55.).

Dobro su debitanti otvorili duel sa favorizovanim Nemcima, pa su posle tri minuta igre vodili dva razlike. Ipak kratko je trajalo slavlje u redovima Lala, pošto je Nemačka nošena sjajnim Kunom, vrlo brzo okrenula rezultat i povela. U četrnaestom minutu igre, Nemci su otišli na maksimalnih šest razlike – 10:4 i taman kada se očekivalo da u ranoj fazi zatvore meč, kapiten Uve Genšhajmer loše je izveo penal, pogodio golmana u glavu i dobio direktan crveni karton. Kao da je ta situacija ulila samopouzdanje Holanđanima koji su stegli odbranu i posle devet minuta došli na gol zaostatka. Do kraja poluvremena igralo se gol za gol, a na pauzu se otišlo rezultatom 15:13. Kaj Smits bio je najbolja karika holandskog sastava, pošto je već posle prvih pola časa igre upisao šest golova. Otvorili su Nemci poluvreme golom sa pivota, a strelac je bio Kolbaher i otišli na tri gola prednosti. Posle tog gola utakmica je ušla u mirniju fazu posle isključenja u oba tima. U narednom periodu, nisu Holanđani uspevali da smanje prednost, niti je Nemačka mogla da se odlepi i uvede utakmicu u mirnu završnicu. Briljirao je na golu Andreas Volf koji je imao 11 uspešnih intervencija. Na 12 minuta do kraja, Nemačka konačno uspeva da napravi seriju 5-0 i odlazi na velikih plus sedam. U tom periodu Holandija je imala tri tehničke greške. Tada je bilo jasno da će Lale u premijernom meču na Evropskim prvenstvima doživeti debakl. Najbolji strelac na meču bio je holandski reprezentativac Kaj Smits sa sedam golova, dok je kod Nemaca, najraspoloženiji pored golmana Volfa bili su Kolbaher i Hefner sa po pet pogodaka. Na kraju velikih 34:23 za Nemačku!