Hrvatska savladala Katar - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Hrvatska savladala Katar

Hrvatska savladala Katar

Ognjen Borjanović

Na pripremnom turniru pred Evropsko prvenstvo, Croatia Cup, u poslednjoj utakmici snage su odmerili Hrvatska i Katar, a pobedu je upisala domaća selekcija 33:28(15:17). Posle neočekivanog remija sa Bosnom i Hercegovinom, Hrvati su se izdiggli i upisali pobedu nad azijskom selekcijom.

Hrvatska: Marić 3, Duvnjak, Hrstić 2, Stepančić 5, Horvat 3, Šarac, Karačić, Vekić, Musa 1, Mamić 1, Cindrić 8, Matanović 3, Mandić 2, Ravnić 1, Martinović 1, Šipić 3, Šego 5 odbrana, Ašanin 6 odbrana.

Katar: Mabrouk, Madadi 3, Capote 3, Marzo 8, Abdalla 2, Hassaballa 1, Sassi 1, Berrached 1, Sami 1, Ali 7, Zauaoui 1, Kakhi, Zakkar, Šarić, Abidi 6 odbrana, Yusuff 7 odbrana.

Semafor: 1:0(1.), 5:5(10.), 8:7(15.), 10:10(20.), 14:14(26.), 15:17(30.), 18:20(36.), 20.20(39.), 22:24(47.), 24:24(49.), 27:25(53.), 31:26(55.), 32:27(59.).

Prvi period igre, protekao je u totalnoj rezultatskoj klackalici. Ni Hratska ni Katar nisu mogli da naprave osetniju prednost. Ipak poslednji minuti pouvremena pripali su gostima, pa su tako reprezentativci Katara na pauzu otišli sa dva gola prednosti – 15:17. Veoma raspoloženi bili su Ali koji je postigao sedam golova iz isto toliko pokušaja i Karol Marzo koji je dao osam golova. Drugo poluvreme nije se mnogo razlikovalo od prvog, Katar je održavao stečenu prednost, a Hrvati su im disali za vrat. U 49. minutu Hrvatska napokon uspeva da poravna rezultat. U poslednjih 11 minuta igre 11:4 serija domaćina bila je dovoljna za pobedu. Na pet minuta do kraja golom Marina Marića, Hrvatska odlazi na nedostižnih plus četiri. Najefikasniji kod Hrvata bio je Luka Cindrić sa osam pogodaka, a pratio ga je Stepančić sa pet.