Makedonija poražena u Beču - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Makedonija poražena u Beču

Makedonija poražena u Beču

Ognjen Borjanović

U odlučujućoj utakmici za prolaz dalje, Makedonci su izgubili od Austrije 32:28 i tako se oprostili od EURA. Najlošija partija selekcije Danila Brestovca i sjajni Ajhberger na golu doprineli su tome da posle samo tri utakmice Makedonija pakuje kofere i vraća se kući. Najefikasniji na meču bio je Veber sa sedam golova.

Austrija – Makedonija 32:28(18:12)

Wiener Stadthalle

Sudije:Bojan Lah (SLO) / David Sok (SLO)

Austrija: Božović 5, Weber 7, Woss, Posch 5, Frimmel 3, Dicker 1, Harburger, Zeiner 2, Živković, Bilik 6, Wagner 1, Jochmann, Hutecek 2, Santos, Bauer, Eichenberger 16 odbrana.

Makedonija: Manaskov 1, Velkovski 1, Stoilov 5, Lazarov 3, Taleski 2, Markoski, Kuzmanovski 3, Tankoski, Georgievski 3, Krstevski 1, Popovski 3, Peshevski 3, Madjovski 2, Mishevski, Mitrevski 2 odbrane, Ristovski 5 odbrana

Semafor: 4:1(5.), 4:4(7.), 7.5(13.), 10:6(18.), 12:8(20.), 14:10(24.), 16:10(26.), 23:13(35.), 27:18(44.), 29:20(49.), 32:25(56.), 32:27(58.).

Morali su izabranici Danila Brestovca da slave protiv Austrije ukoliko su želeli da idu dalje. Upravo taj imperativ pobede, stvarao je dodatan pritisak Makedoncima. Odlično su Austrijanci ušli u meč pa su već u petom minutu vodili 4:1. Počeli su Makedonci da se oslobađaju pritiska i vrlo brzo poravnali rezultat – 4:4. Ponovo je kapiten Austrije Bilik bio najraspoloženiji za igru, pa sa dva vezana gola donosi četiri gola prednosti svojoj ekipi bilo je 10:6.

Uzeli su Austrijanci model od Češke, kako igrati protiv Makedonije. Igrali su reprezentativci Austrije brzo u tranziciji i iz prvog naleta tražili priliku za gol. Golman Ajhberger je već u dvadesetom minutu imao osam uspešnih intervencija. Uvukla se nesigurnosti i u napad Makedonaca, što Austrija koristi i sa dva gola iz kontre odlazi na +6. Morao je Brestovac da reaguje tajmautom. Ni to nije pomoglo, već je Austrija uvećala svoju prednost. Delovalo je tada da su Makedonci u bezizlaznoj situaciji, imali su tada dva igrača više. Do kraja poluvremena Makedonija je umanjila zaostatak, na šest razlike – 18:12.

Početak drugog poluvremena nije doneo ništa novo. Austrijanci su mleli protivnika i posle pet minuta igre vodili su sa deset golova razlike. Pucala je makedonska odbrana na sve strane, stao je i Ristovski na gol, ali nije bilo pomoći. Pokušavali su da se vrate u meč, ali su ih Austrijanci svaki put osujetili. Bio je to početak kraja. Na kraju uspeli su Makedonci samo da ublaže poraz, ali ne i da preokrenu rezultat u svoju korist.

Austrija – Makedonija 32:28!