Nemilosrdna Španija, Letonija ostala na -11 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Nemilosrdna Španija, Letonija ostala na -11

Nemilosrdna Španija, Letonija ostala na -11

Ognjen Borjanović

Španija i Letonija zatvorile su program prvog dana Evropskog prvenstva. Aktuelni prvak Evrope upisao je prva dva boda protiv debitanta Letonije i tako započeo napad na odbranu titule 33:22(14:11). Selekcija koju sa klupe predvodi Ribera dobila je čak dva direktna crvena kartona na ovom meču, ali ni to ih nije omelo da pobede.

Španija – Letonija 33:22(14:11)

Trondheim Spektrum

Sudije: Henrik Mortensen (DEN) / Jesper Kirkholm Madsen (DEN)

Španija: Maqeda 1, Fernandez Perez 5, Entrerrios 3, Dujshebaev A. 3, Sarmiento 2, Aguinagalde 2, Sole 4, Figueras 1, Canellas 3, Morros 1, Gomez 4, Arino1 , Guardiola 1, Dujshebaev D. 1, Perez de Vargas 1 gol 8 odbrana, Corrales 5 odbrana.

Letonija: Versakovs 3, Strazdins 1, Jurdsz 5, Kristopans 7, Arajs , Kreicbergs 2, Ermanis , Dude 3, Liliefelds , Politers , Klesniks , Leja 1, Tuminskis , Pavlovis , Kuksa 11 odbrana, Purins .

Semafor: 0:3(6.), 5:4(12.), 7:7(17.), 11:9(25.), 16:11(31.), 18:13(35.), 19:16(40.), 24:16(47.) 29:20(57.)

Još jedan favorit grupe C nije imao sreće pošto je naleteo na silo motivisane Špance rešene da odbrane tron. Španija je loše ušla u meč i posle šest minuta gubila 3:0. Ipak nije to uzdrmalo selekciju Ribere koja se u ekspresnom roku vratila u meč i povela golom prednosti. Odličan je u tim trenucima bio Feran Sole koji je na kraju završio meč sa četiri postignuta gola. Prelomni momenat poluvremena bio je kada su Letonci zaradili dva spojena isključenja i tako dali Špancima prednost koju iskusna ekipa poput njih zna da iskoristi. Mrlju na dobro poluvreme baca crveni karton za Makedu koji je zaradio posle oštrog starta. Na pauzu otišlo se rezultatom 14:11. Dobro su otvorili Španci drugi deo igre, ali ih je novi crveni karton zaustavio pošto je Viran Moros morao ranije u svlačionicu. Ipak nije dugo trebalo Furiji da uspostavi ponovo svoj ritam igre i sredinom poluvremena ode na +10. Fernandez je bio sjajan u redovima Španije pošto je iz pet šuteva postigao isto toliko golova, pratili su ga sa četiri Sole i Gomez. Najbolji u redovima Letonije bio je Kristopans sa sedam postignutih golova. Kod Španaca svi igrači sem drugog golmana Koralesa upisali su se u listu strelaca.