Malokrvna Srbija lak plen za iskusne Beloruse - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Malokrvna Srbija lak plen za iskusne Beloruse

Malokrvna Srbija lak plen za iskusne Beloruse

U prvom meču Grupe A u Gracu, reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Belorusije 35:30 (16:15).

Kao i u poslednjem pripremnom meču protiv Norveške, Srbija je bila konkurentna do 40. minuta, da bi se potom igra potpuno raspala. Za ne više od 10 minuta, Belorusi su „kao od šale“ napravili seriju kojom su rešili konačan ishod.

Deprimirajuće loša defanziva Srbije, i značajna razlika u raspoloženju golmana, odnosno boljem učinku Saladsanke u odnosu na tandem Ivanišević-Cupara, nalaze se među najubedljivijim razlozima postignutog rezultata.

Srpski tim, sada kao nebrojano puta u prošlosti, ne zavisi više od svog učinka. Preostaju susreti sa komšijama – Crnom Gorom i Hrvatskom, a čak ni obe pobede ne garantuju put u Beč.

SRBIJA:

Cupara  3 odb, Ivanišević 4 odb – Mošić, Vujić 4, Sretenović 5, Crnoglavac 2, Đukić 1, Pešić, Radivojević 6, N. Ilić 2, Pušica 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 4, Marsenić 1.

BELORUSIJA:

Matskevič 1+1 odb, Saldatsenka 10+3 odb – Bruka, Kuleš 5, Šilovič 5, Pukovski 3, Nikulenko 4, Šumak, Jurinok 3, Baranov 2, Lukjančuk 1, Padšivalov, Karalek 9, Vaidlupov 2, Bokan 1, Gajdučenko

SEMAFOR: 0:1, 2:3, 5:6, 6:10, 9:11, 13:13, 15:13, 16:15, 18:18, 21:18, 25:20, 28:22, 30:23, 34:28

Igra gol za gol, u kojoj su Belorusi konstantno održavali minimalnu prednost, obeležila je prvu šestinu utakmice. Dok je Karalek gospodario na crti na jednoj, Sretenović je prijatno iznenadio šuterskim raspoloženjem na drugoj strani, ali Orlovi nisu mogli dugo da drže egal usled loše igre u odbrani. Nakon što je Saldatsenka odbranio zicer Radivojeviću, nastala je serija izabranika Jurija Šercova koju nije prekinuo ni tajm-aut Peruničića – 10-6 nakon pogodaka Jurinoka i Nikulenka, i sjajnog učinka beloruskog čuvara mreže, koji je uz par zicera „skinuo“ po sedmerac Nemanji Iliću i Radivojeviću.

Uprkos četiri promašena zicera plus sedmerac Bogdana Radivojevića, i propuštenoj šansi sa dva igrača više, Srbija je do 25. minuta uspela da poravna na 13:13, nakon napadačke krize protivnika ( šest minuta bez gola).

Nakon tajm-auta Ševcova, Ivanišević je briljantno odbranio zicer Jurinok, ali su Srbi sa dve greške u napadu omogućili Karaleku i Kulešu da ponovo odvoje svoj tim na plus dva. Srbija je mogla sa nerešenim rezultatom na odmor, ali Nemanja Ilič nije uspeo da savlada inspirisanog Saldatsenku.

Golovima Zelenovića i Vujića, Srbija početkom nastavka uspeva da izjednači na 18:18, ali su intervali stabilne igre Orlova bili prekratki, pa je Belorusija za tili čas povela sa 21:18, što je Peruničiča navelo da drugi put zatraži minut predaha, posle kojeg je Nemanja Ilić još jednom propustio priliku da smanji zaostatak sa linije sedam metara. Samo desetak sekundi kasnije, istu grešku nije ponovio Bogdan Radivojević. Tibor Ivanišević je svoju intervenciju obezvredio ambicioznim, nepreciznim pokušajem s gola na gol u situaciji sa igračem više, što je Šilovič znao da kazni, pa je Belorusija održavala plus tri i dalje, a 15 minuta pre kraja, stekla maksimalnu prednost golovima Baranova – 25:20.

Igra srpskog tima se potpuno raspala u poslednjih 15 minuta. Bez energije u odbrani, jasne ideje u napadu, Srbija je potonula na minus sedam već u 51. minutu, kada je pitanje pobednika bilo rešeno.