Norveška poslala Sloveniju na Špance! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Norveška poslala Sloveniju na Špance!

Norveška poslala Sloveniju na Špance!

Ognjen Borjanović

U poslednjoj utakmici za ove dve selekcije pred odlazak u Stokholm gde će se boriti za finale, bolji je posle sat vremena rukometa bilа reprezentacija Norveške rezultatom 33:30. U sjajnoj atmosferi Malme. Koristili su priliku selektori da odmore svoje prve opcije pa su neki mlađi igrači dobili priliku. Ipak ovaj rezultat uticao je na to da ćemo u petak u polufinalu gledati duele Slovenije i Španije, odnosno Norveške i Hrvatske.

Norveška – Slovenija 33:30(14:13)

Malmo Arena

Sudije: Stevann Pichon (FRA) / Laurent Reveret (FRA)

Norveška: Nikolaisen 2, Overjordet 5, Joendal 1, Aar 4, Johannessen 2, Tangen 5, Reinind 1, Gulliksen 7, Blonz 4, Christensen devet odbrana.

Slovenija: Blagotinsek 1, Henigman 2, Cehte 5, zarabec 3, Šoštarič 3, Horzen 4, Žabić 4, Ovniček 3, Kastelic deset odbrana.

Semafor: 4:2(5.), 8:5(10.) 9:6(15.), 10:9(20.), 13:10(26.), 14:13(30.), 19:17(35.), 23:19(40.), 26:21(45.) 29:23(50.).

Da će obe ekipe u polufinale znalo se posle poraza Mađarske od Portugala, ali ova utakmica imala je uticaj na to ko će sa kog mesta u grupi dalje. Ipak nisu ni Vranješ sa jedne ni Berge sa druge strane želeli da rizikuju povrede u ovoj utakmici, pa su od prvog minuta dali šansu igračima koji su manje igrali od starta. Na klupi su ostali kod Norvežana, Sagosen, O’Saliven, Jondal dok su Slovenci odmarali celu startnu postavu. Uprkos velikom broju promena, Skandinavci su prvi otišli na dva gola prednosti, a dva gola postigao je Guliksen sa desnog krila. Posle isključenja Žabića, Norveška preko Johansona odlazi na četiri razlike u devetom minutu susreta. Norvežani su igrali bolje tokom prvog dela igre, a Vranješovu selekciju na pristojnom zaostatku držao je sjajni Urh Kastelic koji je u petnaestom minutu imao više odbrana nego u svim dosada odigranim utakmicama.

Dobro je funkcionisala kontra Skandinavaca pa je slovenačka klupa zatražila tajmaut. Razigrali su se Zarabec i Cehte i vrlo brzo prednost od četiri gola smanjili na samo gol zaostatka. Dobio je priliku na ovom meču mladi pivotmen Slovenije, Kristijan Horžen, dok je sa druge strane debitovai Vilijam Ar, momak koji je pozvan da zameni povređenog Magnus Roda, igrača Flensburga. Igralo se u malo sporijem ritmu pred odlazak, ipak imali su Slovenci šansu za nerešeno u poslednjoj sekundii poluvremena ipak Kristensen je odbranio pa se na odmor otišlo rezultatom 14:13 za Norvešku.

Zaigrao je Blagotinšek od prvog minuta drugog poluvremena, a trebalo mu je svega sedamdeset sekundi da se upiše u strelce. Igralo se gol za gol u tim momentima, a Cehte je imao sjajno šutersko popodne. Ipak bolje su Norvežani počeli drugi period i uspeli da odu na +5. Nastavio je Kastelic da brani sjajno zabeležio je i desetu uspešnu intervenciju. Ipak njegovi saigrači nisu uspeli da koriste njegove odbrane pa su Norvežani povećali prednost na šest razlike. Slovenci su promašili tri vezana penala.

Bilo je deset minuta do kraja susreta, a Norvežani su vodili četiri razlike. Nastavili su Slovenci da jure zaostatak i uspeli su preko golova Ovničeka i Žabića smanjili su prednost skandinavske reprezentacije na dva gola. Imali su u tom trenutku Slovenci igrača više, pošto je Ar startovao sa leđa. Šoštarič je istrčao kotru i vatio neizvesnost u meč bilo je – 30:29. Morao je Berge da zatraži tajmaut. Uspeli su Norvežani da postignu gol i tak opet odu na dva gola prednosti. Imao je Šoštarič priliku da ponovo vrati svoj ekipu na -1, ali ga je Kristensen osujetio. Na kraju 33:30 za Norvešku!