Duvnjak promašio prvo mesto u grupi: Remi u Beču po meri Španije - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Duvnjak promašio prvo mesto u grupi: Remi u Beču po meri Španije

Duvnjak promašio prvo mesto u grupi: Remi u Beču po meri Španije

Uroš Samardžić

Selekcije Hrvatske i Španije remizirale su u prvom meču odlučujućeg dana glavne faze u Beču – 22:22 (11:12). Imali su izabranici Lina Červara 20 sekundi pre kraja priliku za pobedu, ali se šutu koji je uputio Domagoj Duvnjak isprečila stativa. NErešenim ishodom zadovoljnija je Španija, koja će sa prvog mesta u grupi ići u polufinale.

Utakmica koju su Hrvati odigrali može se opisati ustaljenom floskulom – od sjaja do očaja, pa natrag. Tako nekako je izgledalo 60 minuta „Kauboja“, koji su mnogo bolje otvorili meč, i čini se da im je u uvodnim momentima više prijala tvrda igra na gerfloru u Beču. Igor Karačić je u prvom poluvremenu bio nepogrešiv (6/6), a u 23. minutu je pogodio za dva gola prednosti. Međutim, u tim momentima se Španija lakše i brže prilagodila na, može se reći, čudan sudijski kriterijum ,pa su izabranici Đordija Ribere već do poluvremena preokrenuli serijom 5:2.

U drugom delu je viđena potpuno drugačija slika. Hrvati su dosta mlako i rezervisano ušli u taj deo igre, a to su raspoloženi Dušebaev i Entrerios iskoristili, te Španiji doneli „+6“ – bilo je 18:22. Ponovo je centralna figura u napadu selekcije sa Balkana bio kreator igre Vive Kjelcea, Karačić, koji se zaustavio na 10-om golu, pa je s pravom bio proglašen za igrača meča. Poslednje minute susreta i „come back“ Hrvata obeležio je i Šego, koji je meč završio sa 10 odbrana.

Lino Červar je 60 sekundi pre kraja zatrašio tajm aut i dogovorio akciju pri igri sedam na šest. Duvnjak je na 20-ak sekundi pre isteka vremena loptu i sudibinu prvog mesta uzeo u svoje ruke, ali je „projektil“ koji je ispalio igrač Kila završio na stativi, pa su Španci mogli da počnu da slave, jer im je i remi garantovao prvo mesto u grupi.

Kada je reč o listi strelaca, najbolji je bio pomenuti Karačić sa 10 golova. Sa druge strane, šest je postigao Dušebaev.