Sagosen spakovao Francuze! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Sagosen spakovao Francuze!

Sagosen spakovao Francuze!

Ognjen Borjanović

Francuska je eliminisana! Poraz od Norveške znači kraj za Trikolore što se tiče ovog EURA 28:26. Ostaje još utakmica protiv Bosne i Hercegovine bez rezultatskog značaja. Sander Sagosen bio je neumoljiv postigavši 10 golova i podelivši šest asistencija.

Francuska – Norveška 26:28(15:14)

Trondheim Spektrum

Sudije: Vaclav Horacek (CZE) / Jiri Novotny (CZE)

Francuska: Fabregas 8, Guigou 5, Abalo 4, Remili 3, Karabatić 3, Prandi 1, Lagarde 1, Porte 1, Gerard 12 odbrana.

Norveška: Sagosen 10, Jondal 5, Reinkind 4, Bjornsen 4, Gullerud 4, O’Sullivan 1, Bergerud 12 odbrana.

Odlično su Norvežani otvorii utakmicu i već posle trinaest minuta igre Norveška je vodili sa tri gola prednosti 3:6. Već pomenuti Sagosen u tom trenutku već je imao četiri gola na svom kontu, a pomogao mu je Jondal sa dva. Uspeli su Trikolori da se vrate u meč i u 20. minutu meča poravnali rezultat na 10:10. Fabregas i Gigu su predvodili svoj napad sa osam odnosno pet golova. Ipak boljih deset minuta na kraju poluvremena i Francuska je na pauzu otišla sa golom prednosti 15:14.

Počeli su silovito momci Didiera Dinara i uspeli da odu na +3 već posle dva minuta igre u nastavku. Ipak Gilerud sa dva vezana gola sprečio je Francusku da se ubedljivije odlepe. Ipak isključenje Mema vratilo je Skandinavce totalno u meč, a čak je rezultatska klackalica opet otišla na njihovu stranu. Meč je ušao u egal, sve dok Norveška nije napravila seriju 3:0 i otišla ponovo na plus tri. Upravo Rainkindov četvrti gol na meču obeležio je početak kraja za Francuze. Nije bilo povratka te je počelo veliko slavlje u Trondhajmu. Na kraju 28:26 na radost Norvežana i tugu Francuza. Sagosen je završio meč sa deset golova, a Fabregas je osam puta tresao mrežu rivala.