Srbija eliminisana sa Evropskog prvenstva; Crnogorci nastavljaju da žive san o glavnoj fazi - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Srbija eliminisana sa Evropskog prvenstva; Crnogorci nastavljaju da žive san o glavnoj fazi

Stefan Branežac

Srbija je eliminisana sa Evropskog prvenstva, san Crne Gore o glavnoj rundi i dalje živi. Ovo je epilog susreta u okviru grupe A, u kojem su izabranici Zorana Roganovića savladali ,,orlove“ sa 22:21 (11:10). Više želje pokazali su Crnogorci u komšijskom derbiju, a Nebojša Simić poneo je epitet junaka zabeleživši par odbrana u ključnim trenucima utakmice.

Crna Gora – Srbija 22:21 (11:10)

Hala: Štadhal, Grac

Sudije: Jesper Madsen – Henrik Mortensen (Danska)

Crna Gora: Anđelić, Bakić 1, Božović 4, Čavor 1, Glendža, Grbović 5, Kankaraš, Lasica 1, Lazović 1, Lipovina 3, Mijušković, Radović 2, Ševaljević 2, Simić 10 odbrana, Vujović F., Vujović S. 2

Srbija: Crnoglavac, Cupara, Đukić 1, Ilić N. 2, Ilić V., Ivanišević 11 odbrana, Kolaković, Kukić, Marsenić 2, Mošić, Nikolić, Pešić, Pušica, Radivojević 5, Sretenović 1, Zelenović 3

Semafor: 1:1 (5.), 4:1 (9.), 7:3 (15.), 7:6 (19.), 9:7 (25.), 9:9 (27.), 11:10 (30.), 11:12 (33.), 13:16 (40.), 17:16 (48.), 19:17 (50.), 19:19 (54.), 22:20 (59.), 22:21 (60.)

Nepovezano u napadu, malokrvno u odbrani i uz nekoliko tehničkih grešaka, Srbija je ušla u meč sa Crnom Gorom. Sa druge strane, izabranici Zorana Roganovića iskoristili su sve „poklone“ rivala, izgledali daleko bolje na terenu u prvih 15 minuta susreta, Nebojša Simić zabeležio je par intervencija, dovoljno da Crnogorci steknu četiri gola prednosti (7:3).

Ipak, drugi deo prvog poluvremena doneo je drugačiju sliku na terenu dvorane u Gracu. Tibor Ivanišević sakupljao je intervencije, a „orlovi“ su kaznili svaku grešku rivala koji se mučio u organizaciji napada. Na prvo izjednačenje još od uvodnih momenata susreta, Nemanja Ilić i ekipa čekali su do 27. minuta kada je na prazan gol pogodio Bogdan Radivojević. Uprkos većem broju isključenja, Crna Gora je uspela da sa golom prednosti ode na obavezan odmor, konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Stevan Vujović, 11:10.

Start drugog dela igre doneo je i prednost Srbije, Stevan Sretenović doveo je selekciju koju predvodio Nenad Peruničić u vođstvo. Činilo se da „orlovi“ preuzimaju primat na terenu i da drže stvari u svojim rukama, pogodak Bogdana Radivojevića u desetom minutu nastavka doneo je Srbiji +3, 16:13. Ipak, Miloš Božović i Nebojša Simić nisu mislili tako, kombinovao je Zoran Roganović odbranu, a pomenuti levi bek i čuvar mreže doneli su egal Crnoj Gori.

Srušila se igra Srbije kao kula od karata, desni bek Crne Gore, Vladan Lipovina, pogađao je mrežu Ivaniševića, a veliki broj promašenih zicera, ispostaviće se koban po srpsku selekciju. Mirko Radović doneo je svojoj reprezentaciji +2 u završnici susreta, a konačan rezultat postavio je Nemanja Ilić u poslednjim sekundama utakmice. Crnogorci su došli do prve pobede na evropskim prvenstvima, 22:21.

Najefikasniji u trijumfu izabranika Zorana Roganovića bio je kružni napadač Nemanja Grbović sa pet pogodaka, gol manje delo je Miloša Božovića. Srednji bek Srbije Lazar Kukić pogodio je mrežu rivala šest puta, dok se Bogdan Radivojević pet puta se upisao u listu strelaca.

Crnu Goru u ponedeljak od 18:15č očekuje duel sa Belorusijom koji će odrediti putnika u dalju fazu takmičenja iz grupe A, uz Hrvatsku koja je ranije danas već prvo mesto. Srbija će upravo protiv ,,Kauboja“ odigrati poslednji meč u grupnoj fazi, a početak susreta zakazan je u ponedeljak ua 20:30č.