Šveđani "na mišiće" do pobede protiv Poljske i glavne faze - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Šveđani „na mišiće“ do pobede protiv Poljske i glavne faze

Šveđani „na mišiće“ do pobede protiv Poljske i glavne faze

Uroš Samardžić

Selekcija Švedske pobedila je Poljsku 28:26 (14:13) u poslednjoj utakmici grupe F grupne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu. U Geteborgu je jedan od domaćina, teže nego što se očekivalo, stigao do trijumfa koji im garantuje prolaz dalje.

Šveđani su na poluvremenu imali minimalnu prednost (14:13), a Poljaci su na momente imali vođstvo koje nisu uspeli da održe. Iako je samo sedam igrača skandinavske selekcije (nasuprot 12 iz Poljske) pogađalo metu rivala, Gotfidson, Peterson i Ekdal du Ric su vodili svoj tim do veoma važne pobede. Ovi podacima treba dodati i učinak Paličke, koji je za 35 minuta na terenu zabeležio devet odbrana i time dodatno pomogao Švedskoj da se nađe u glavnoj fazi takmičenja, koja će se igrati u Malmeu.